۶ اسفند ۱۴۰۲، ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 85397476
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اورژانس هوایی جان مادر باردار سردشتی را نجات داد

۶ اسفند ۱۴۰۲، ۱۴:۳۶
کد خبر: 85397476
اورژانس هوایی جان مادر باردار سردشتی را نجات داد

مهاباد- ایرنا- اورژانس هوایی فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و اقدام به موقع پزشکان، جان مادر باردار سردشتی را که پس از چندین سال حامله شده بود، نجات داد.

سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیمار خانم ۳۸ ساله و ۲۵ هفته باردار که در شیفت شب در بخش زایمان بیمارستان بستری بود، به دلیل شروع دردهای زایمان و پرەترم بودن و نیاز به nicu (بخش مراقبت ویژه نوزادان) طبق دستور پزشک معالج می بایستی به مرکز مجهزتر و با استفاده از بالگرد اعزام می شد.

سینا خضرپور بیان کرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی و مسیر طولانی تا مرکز استان، هماهنگی های لازم از طرف دفتر پرستاری بیمارستان با ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفت و مقدمات انتقال هوایی در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ضمن موافقت پرواز، بیمار از طریق پرسنل ۱۱۵ تحویل اورژانس هوایی ارومیه داده و در شرایط نرمال بیمار به ارومیه اعزام شد.

وی با بیان اینکه این دهمین اعزام از طریق اورژانس هوایی است که از مقصد سردشت به مراکز درمانی استان صورت گرفته، افزود: با توجه به بُعد مسافت شهرستان با مرکز استان و اورژانسی بودن بیماران و نیاز اعزام فوری به مراکز درمانی استان، اورژانس امداد هوایی نقش بزرگی در نجات جان این بیمار اورژانسی در اعزام به مراکز مجهزتر به سطح استان ایفا کرد.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی در فاصله ۲۲۴ کیلومتری ارومیه مرکز استان و در جوار مرزهای کشور عراق واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha