۸ اسفند ۱۴۰۲، ۸:۴۱
کد خبر: 85396859
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

میزان صادرات امسال قم به ۲۱۳ میلیون دلار رسید

قم - ایرنا - مدیرکل گمرکات قم گفت: براساس آمار از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه، بالغ‌بر ۲۱۳ میلیون دلار صادرات انواع محصولات از مبدا گمرکات استان به کشورهای مختلف جهان انجام شده‌است.

اسفندیار دریکوندی روز سه‌شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن اشاره به جزییات روند صادرات استان در سال‌جاری، بیان داشت: این میزان صادرات در قالب پنج‌هزار و ۸۰۶ اظهارنامه و به وزن ۲۱۹ هزار و ۸۶۷ تُن از طریق گمرگات قم به بازارهای جهانی صادر شده‌است.

وی افزود: در همین رابطه درآمد کل گمرکات استان از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه به بیش‌از ۱۴ هزار میلیارد ریال رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که درآمد کل گمرکات استان ۱۰ هزار میلیارد ریال بود، بالغ بر ۴۰ درصد رشد داشت.

وی ادامه داد: براساس آمار ارائه شده، امسال بیش از ۳۱ کشور در نقاط مختلف جهان عمده هدف صادراتی کالاهای تولید شده در قم بودند و فعالان اقتصادی استان توانسته‌اند در رقابت با شرکت‌های خارجی، محصولات خود را در بازارهای مطرح بین‌المللی عرضه کنند.

دریکوندی گفت: صادرکنندگان قمی در این مدت توانسته‌اند بالغ بر ۳۵ نوع محصول متنوع را به کشورهای مختلف جهان صادر کنند که این مساله نشان دهنده پویایی حوزه تجارت استان است و ما امیدواریم در سال‌ آینده این روند با افزایش چشمگیر محصولات و کشورهای هدف صادراتی دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت رو به رشد فعالیت‌های صنعتی در قم، به طور حتم حجم صادرات استان در سال‌های آینده بیشتر خواهد شد، افزود: صنعتگران قمی اکنون توانسته‌اند در تولید بسیاری از محصولات با نمونه‌های خارجی رقابت کنند و این مساله مزیتی مهم برای موفقیت در بازارهای جهانی است.

در بخش صنعت، قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha