۵ اسفند ۱۴۰۲، ۶:۳۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85396368
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس جمهور برزیل: اقدامات اسرائیل در غزه نسل‌کشی است

تهران- ایرنا- لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل در اظهاراتی گفت که آنچه رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، جنگ نیست بلکه نسل‌کشی است.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، لولا داسیلوا در سخنانی گفت که آنچه رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، جنگ نیست بلکه یک نسل‌کشی است زیرا این رژیم در حال قتل و کشتار زنان و کودکان است.

رئیس جمهور برزیل تاکید کرد که قابل قبول نیست که تنها یک کشور در شورای امنیت مانع از تصویب قطعنامه برای آتش‌بس در غزه شود.

وی افزود: همچنین قابل قبول نیست که زنان و کودکان فلسطینی در غزه از دسترسی به غذا یا حتی یک لیوان شیر محروم باشند.

رئیس جمهور برزیل به تازگی در نشستی خبری در جریان سی و هفتمین اجلاس اتحادیه آفریقا در شهر «آدیس آبابا» پایتخت اتیوپی، رژیم صهیونیستی را به انجام نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه متهم کرد و جنگ این رژیم در غزه را با اقدامات آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان برای نابودی یهودیان مقایسه کرد.

وی با بیان اینکه «این جنگ سربازان علیه سربازان نیست»، افزود: این جنگی میان ارتش بسیار آماده با زنان و کودکان است.

رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارنظر رئیس‌جمهور برزیل مبنی بر مقایسه تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه با واقعه هولوکاست، لولا داسیلوا را عنصر نامطلوب خواند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شمار شهدای غزه از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha