۳ اسفند ۱۴۰۲، ۲۳:۴۶
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85395705
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

یوروپل یک شبکه بزرگ قاچاق انسان به انگلیس را متلاشی کرد

تهران- ایرنا- آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (یوروپل) اعلام کرد که با مشارکت پلیس آلمان، فرانسه و بلژیک یک شبکه بزرگ قاچاق انسان از طریق «کانال مانش» را متلاشی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، یوروپل پنجشنبه گفت: تحقیقات بر یک شبکه کردی-عراقی مظنون به قاچاق مهاجران غیرقانونی خاورمیانه و شرق آفریقا، از فرانسه به انگلیس با استفاده از قایق‌های بادی کم‌کیفیت متمرکز بود.

مظنونان، قایق‌های بادی را که غالبا چینی بودند، خریداری کردند تا مهاجران را از سواحل نزدیک شهر «کاله» فرانسه به انگلیس قاچاق کنند.

بنا به اعلام یوروپل، این قایق‌ها ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر را داشتند اما قاچاقچیان ۵۰ مهاجر را بر آنها سوار کرده و از هر نفر یک هزار تا سه هزار یورو دریافت می‌کردند.

پلیس آلمان ۲۸ مکان مرتبط با قاچاقچیان را بازرسی کرده و ۲۴ قایق بادی، مقادیر زیادی تجهیزات دریایی، ۶۰ وسیله الکترونیکی، سلاح و صدها هزار یورو پول نقد کشف و ضبط کرد.

همچنین ۱۹ نفر از قاچاقچیان از جمله سرکرده این گروه دستگیر شدند.

آژانس مرزی اتحادیه اروپا «فرانتکس» در ماه ژانویه اعلام کرد که ورود مهاجران غیرقانونی از غرب آفریقا به این اتحادیه بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است.

این آژانس افزود که متوقف کردن کامل این روند غیرممکن است و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۴ مهاجران غیرقانونی بیشتری وارد اتحادیه اروپا شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha