واکنش عجیب باشگاه تراکتور به حواشی میکسدزون ورزشگاه آزادی

تهران- ایرنا- باشگاه تراکتور تبریز با صدور اطلاعیه‌ای به اتفاقات میکسدزون ورزشگاه آزادی بعد از بازی مقابل پرسپولیس واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، باشگاه تراکتور با صدور اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی بابت اتفاقات پیش آمده پس از بازی مقابل پرسپولیس، خواستار رسیدگی انجمن خبرنگاران و عکاسان در قبال رفتار افراد خاطی شد.

باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور نقطه نظرات خود در خصوص بیانیه انجمن محترم خبرنگاران و عکاسان ورزشی در رابطه با گفت‌وگوی شجاع خلیل‌زاده، کاپیتان تیم با اصحاب رسانه پس از بازی با پرسپولیس را در مقام پاسخگویی، بدین شرح اعلام می‌کند:

فوتبال یک مهارت بوده اما در سوی دیگر خبرنگاری رشته دانشگاهی است و تمامی رفتارها با استانداردهای آن رشته سنجیده می‌شود.

اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی حق مطالبه‌گری دارند؛ اما نوع مطالبه‌گری و پرسش بر آدابی استوار است که تخطی از آن می‌تواند حقوق دیگران را ضایع کند. تاکید می‌گردد لحن پرسش و نوع سوال همواره باید منطبق با انصاف رسانه‌ای باشد نه در راستای تضعیف و تخریب افراد.

متأسفانه برخی افراد حاضر در منطقه میکسدزون پس از بازی تراکتور مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، به جای پرسش در خصوص اتفاقات این مسابقه، با لحنی توأم با توهین و تخریب در خصوص موضوعات حاشیه‌ای و تیم ملی پرسش می‌کنند. چطور انتظار دارند یک بازیکن شاخص در مقابل رسانه‌ها به سوالی که در راستای تخریب او پرسیده شده، پاسخ دهد؟

همان‌طور که اشاره شد، مطالبه‌گری حق اصحاب رسانه است، ولی ضرورت دارد که مطالبه‌گری مبتنی بر اصول و آداب حرفه‌ای باشد.

علی‌ایحال باشگاه تراکتور بابت هرگونه آزردگی خاطر اصحاب رسانه در خصوص بیانات کاپیتان این تیم که در پاسخ به سوال حاشیه‌ای یک فرد ایجاد شده، عذرخواهی می‌کند. ولی انتظار می‌رود انجمن خبرنگاران و عکاسان براساس اخلاق حرفه‌ای، خبرنگاری که از بازیکنی که پس از بازی خسته بوده و تمرکز پایین دارد، سوال حاشیه‌ای می‌پرسد را مورد بازخواست قرار دهد؛ چرا که چنین پرسش‌های حاشیه‌ای می‌تواند تا حد زیادی حالت روحی و روانی یک بازیکن آرام را بهم بریزد و او را وادار کند تا با لحن تند پاسخ دهد. امیدواریم این عذرخواهی دو طرفه باشد. ما حق مطلب را ادا کردیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha