نیروی دریایی فرانسه مدعی سرنگون کردن دو پهپاد دیگر یمنی شد

تهران- ایرنا- نیروی دریایی فرانسه مستقر در دریای سرخ ادعا کرد که دیشب (چهارشنبه شب) دو پهپاد جدید از ناحیه یمن را سرنگون کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ستاد مشترک نیروهای مسلح فرانسه در نشست خبری امروز پنجشنبه، این ادعا را مطرح کرد.
این ستاد که روز سه‌شنبه ادعای سرنگون کردن دو پهپاد یمنی را مطرح کرده بود، این بار اعلام کرد ناوچه چند مأموریتی فرانسوی دیشب نیز «همان نوع تهدید را شناسایی و دو پهپاد جدید را شناسایی و منهدم کرده است.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از وزارت دفاع این کشور، پاریس این ناوچه را در ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) برای الحاق به ناوچه دیگری که از ۸ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۸ آذر) در دریای سرخ مستقر است، به منطقه فرستاد.
به گزارش ایرنا، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.
این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.
نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه دهند.
نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha