۳ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۰۰
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 85394932
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اهدای عضو در شهرکرد نجات‌بخش یک بیمار شد

۳ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۰۰
کد خبر: 85394932
اهدای عضو در شهرکرد نجات‌بخش یک بیمار شد

شهرکرد- ایرنا- مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با اعلام رضایت خانواده نیکوکار اعضای بدن بانوی شهرکردی جداسازی و به یک بیمار نیازمند پیوند داده شد.

به گزارش ایرنا، پانته‌آ رمضان‌نژاد روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: مرحومه بلقیس فضل‌الهی دهکردی که بر اثر خونریزی مغزی در مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله کاشانی شهرکرد بستری بود با وجود تلاش کادر پزشکی دچار مرگ مغزی شد.

وی ادامه داد: پس از تایید مرگ مغزی این بیمار و رضایت خانواده وی، عمل جداسازی عضو انجام گرفت.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با اهدای کبد این مادر فداکار به یک بیمار نیازمند عضو زندگی دوباره بخشیده شد.

رمضان‌نژاد یادآور شد: این مورد بیست و پنجمین اهدای عضو ثبت شده در استان طی سالجاری است.

وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ خداپسندانه اهدای عضو، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه حضوری به بیمارستان کاشانی شهرکرد و یا با تکمیل فرم عضویت در خانواده بزرگ اهداکنندگان عضو در سایت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به آدرس WWW.SKUMS. AC.IR اقدام کنند.

مسوول فراوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در عین حال تاکید کرد رضایت خانواده‌ها در امر خداپسندانه اهدای عضو شرط لازم و اساسی است.

به گزارش ایرنا، سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می‌شوند که در ۳۶ درصد موارد، تیم‌های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده‌ها می‌شوند و این در حالی است که در چهارمحال و بختیاری از هر سه خانواده ۲ خانواده برای اهدای عضو بیمار خود اعلام رضایت می‌کند.

بخش پیوند کبد بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد به عنوان تنها بخش پیوند در غرب کشور در دولت سیزدهم و در اواخر سال ۱۴۰۱ افتتاح شد و مجهز به امکانات و نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص با توانمندی‌های خاص علمی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha