تکمیل خوابگاه متاهلی دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی ساخت پروژه خوابگاه متاهلی دانشجویان این دانشگاه گفت: اسکلت بندی ۲ بلوک این خوابگاه تا فرودین ماه به پایان می رسد اما برای تکمیل و تجهیز آن به ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

«محمدنبی احمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: دانشگاه رازی کرمانشاه سال گذشته طی تفاهم نامه ای با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم احداث ۲ خوابگاه ویژه دانشجویان متاهل در پردیس طاق بستان و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه ساخت ۳۱۲ واحد متاهلی ۴۵ تا ۵۵ متر مربعب در قالب ۶ بلوک در این تفاهم نامه تعریف شده، گفت: از شهریورماه امسال پیمانکار ساخت ۲ بلوک هر کدام با حدود ۲ هزار متر مربع زیر بنا آغاز کرد و تا فروردین ۱۴۰۳ اسکلت بندی آنها به پایان می رسد.

احمدی با بیان اینکه هر بلوک بیش از ۲۰ واحد خوابگاهی ۴۵تا ۵۵ مترمربعی را شامل می شود، گفت: برای اسکلت بندی این بلوک ها ۱۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و همچنین برای تکمیل و تجهیز آنها نیز تاکنون ۵۷۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به پیشرفت کلی ۲۰ درصدی این پروژه ها؛ گفت: برای تکمیل آنها نیاز به تامین مالی بویژه از طریق تسهیلات بانکی از طریق بانک مرکزی هستیم.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه در پایان هدف از احداث واحدهای متاهلی دانشجویان را در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عنوان کرد.

دانشگاه رازی فعالیت خود را از بهمن ماه سال ۱۳۵۱ با عنوان «دانشکده علوم کرمانشاهان» به ریاست مرحوم دکتر «عبدالعلی گویا» آغاز کرد و در سال تحصیلی ۱۳۵۲-۱۳۵۱ برای اولین بار پذیرای ۲۰۰ دانشجو در رشته‌های فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و ریاضی شد.

این مرکز در سال ۱۳۵۳ به «دانشگاه رازی» تغییر نام یافت و در ادامه، با تاسیس «دانشکده پزشکی کرمانشاه»، «تربیت دبیر سنندج» و «دانشکده دامپروری ایلام» توسعه یافت.

با گسترش آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این دانشکده‌ها استقلال یافته و با عناوین «دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه»، «دانشگاه کردستان» و «دانشگاه ایلام» به فعالیت خود ادامه دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha