۲ اسفند ۱۴۰۲، ۸:۲۳
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85393526
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان گرم می‌شود

۲ اسفند ۱۴۰۲، ۸:۲۳
کد خبر: 85393526
هوای زنجان گرم می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: دمای هوا در مناطق مختلف استان از اواخر وقت چهارشنبه به تدریج افزایش می‌یابد.

الهام نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هوای استان از روز شنبه هفته آینده دوباره روند کاهش خواهد یافت، افزود: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی امروز آسمان استان قسمتی ابری است که با مه رقیق صبحگاهی همراه خواهد بود.

وی یادآور شد: بارش های پراکنده باران برای برخی نقاط استان نیز طی امروز پیش بینی شده است.

نجفی اظهار داشت:‌ از اواخر وقت جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده امواج ضعیفی از آسمان زنجان عبور خواهد کرد و سبب افزایش ابر و بارش های پراکنده باران و برف در مناطق مختلف استان خواهد شد که میزان این بارندگی ها چشمگیر نخواهد بود.

وی دمای فعلی زنجان را منفی سه درجه بیان کرد و اظهار داشت:‌ این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر نداشته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان منفی سه و ۹ درجه، ابهر منفی ۲ و پنج درجه، خرمدره منفی یک و هفت درجه، آببر پنج و ۱۲ درجه، قیدار منفی سه و پنج درجه، سلطانیه منفی چهار و هفت درجه و ماهنشان منفی ۲ و ۱۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha