مشکلی در تامین نهاده‌های تولیدکنندگان داخلی وجود ندارد

تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت پشتیبانی دام کشور گفت: با اتخاذ تصمیمات راهبردی و تلاش های مضاعف در این شرکت، با توجه به  موجودی فعلی و خریدهای صورت گرفته طی دو ماه آینده کمبودی  در زمینه تامین نهاده احتیاجات تولید کنندگان داخلی و نیز تامین ذخائر راهبردی موجود نخواهد بود.

به گزارش ایرنا از شرکت پشتیبانی امور دام، «حسین شیرزاد» افزود: در سه ماه گذشته بیش از ۹ فروند کشتی حامل محمولات وارداتی نهاده به وزن تقریبی ۵۰۰ هزار تن در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: ۳۴۰هزار تن از محمولات فوق پس از ترخیص، عملیات حمل آنها به نمایندگی های استانی شرکت صورت گرفته و ۱۶۰هزار تن نهاده باقیمانده از محمولات تخلیه شده و موجود در بندر ، مراحل ترخیص ،انتقال و حمل آنها به مراکز پیش بینی شده در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴ فروند کشتی حامل نهاده کنجاله سویا به وزن تقریبی ۲۶۰هزار تن در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) قرار دارد که به محض تامین شدن ارز مورد نیاز مراحل ترخیص، پهلودهی و حمل آنها عملیاتی خواهد شد و خریدهای نهاده های این شرکت به طور مستمر همچنان ادامه دارد.

شیرزاد گفت: خریدهای گسترده شرکت پشتیبانی امور دام کشور؛ این شرکت نسبت به خرید کنجاله سویا به میزان ۴ فروند کشتی اقدام و ۲ فروند از این کشتی ها در مرحله بارگیری در بندر مبداء را به اتمام رسانده و در مسیر بنادر محل تخلیه در کشور هستند و ۲فروند دیگر نیز در حال طی کردن مراحل بارگیری هستند.

وی افزود: با توجه به حمایت‌های وزیر جهاد کشاورزی و اتخاذ تصمیمات راهبردی و تلاش های مضاعف شرکت، موجودی فعلی و خریدهای صورت گرفته طی دو ماه آینده کمبودی در زمینه تامین احتیاجات تولید کنندگان داخلی و نیز تامین ذخائر راهبردی نخواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha