۳۰ بهمن ۱۴۰۲، ۰:۲۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 85391051
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: ۲۹ هزار میلیارد ریال برای سامانه گرمسیری ایلام هزینه شده است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه ۲۹ هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای سامانه گرمسیری ایلام هزینه شده است، گفت: ۱۸ هزار هکتار از اراضی این استان با افتتاح سامانه گرمسیری تحت پوشش آبیاری قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، "حسن بهرام‌نیا" شامگاه یکشنبه در همایش نخبگان بسیجی استان ایلام، با اشاره به اینکه فاز اول ابرپروژه‌ سامانه‌ گرمسیری در آستانه افتتاح است، اظهار کرد: در صورت بهره‌برداری از فاز اول این پروژه، ۴۳۰۰ هکتار از اراضی استان آب دهی می‌شود.

وی با بیان اینکه از مجموع اعتبارات اختصاص یافته (حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال) برای سامانه‌ی گرمسیری، ۲۹ هزار میلیارد ریال در این دولت هزینه شده است، افزود: برای این پروژه از نقطه‌ صفر مرزی استان تا سد کنجانچم به طول ۸۵ کیلومتر ۲ لوله‌ی ۲ متر و۴۰‌سانتی‌متری لوله‌گذاری شده و هم‌اکنون آب در لوله‌ها جریان دارد و همچنین ۱۸ کیلومتر نیز تونل ساخته شده است.

استاندار ایلام یادآورشد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان در کنار سامانه‌ گرمسیری، تونل کبیرکوه به‌طول هفت کیلومتر است که فقط در این دولت ۱۰هزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده و در آستانه بهره‌برداری است.

بهرام نیا خاطرنشان کرد: پارک پروپیلن به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم اقتصادی در منطقه مهران طی چند ماه اخیر جانمایی و در این پارک ۹۲ کارخانه راه‌اندازی و برای حداقل 2500 نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود که طی هفته اخیر تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌ اجرای این پارک در منطقه‌ آزاد مهران به امضا رسید.

وی به خلع‌ید مالک کشتارگاه دام ایلام نیز اشاره کرد و گفت: نگاه این دولت فسادستیزی است، برخی‌ها سال ۹۶ بدون در نظر گرفتن مصالح نظام، کشتارگاهی را که آن زمان ارزش میلیاردی داشت با ۵۰۰ میلیون به کسی واگذار کردند که اصلا اهلیت این کار را نداشته است.

استاندار ایلام ادامه داد: خوشبختانه در این دولت با نگرش فساد ستیزی و پیگیری‌های انجام شده تلاش شد تا کشتارگاه را از دست این شخص خارج و این مجموعه دوباره به دامن بیت المال بازگردد که این مهم محقق شد.

بهرام نیا همچنین با اشاره به انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام، یادآورشد: در ۶ ماهه نخست سال جاری، نزدیک به یک هزار میلیارد ریال بابت ارزش افزوده از قِبَلِ انتقال پرونده مالیاتی به استان تزریق شده است و در ۶ ماهه دوم این مبلغ ارتقا خواهد یافت و در مجموع سالیانه حدود ۲ هزار میلیارد ریال از این طریق وارد استان می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به پروژه‌های امیدآفرین استان که در آستانه افتتاح هستند، گفت: پروژه تولید کاغذ سنگی چرداول و واحد تولیدی قشاگستر ایوان و ان.جی.ال دهلران و ارغوان گستر در آستانه بهره‌برداری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ابراز کرد: نظام جمهوری اسلامی نقطه اتصال به نظام جهانی امام زمان (عج ) است که برای مبارزه با استکبار جهانی و گسترش عدل و عدالت ظهور خواهد کرد.

بهرام نیا اضافه کرد: همه باید برای تحقق آرمان‌های انقلاب تلاش کرده و به تعبیر مقام معظم رهبری نزدیک قله هستیم نباید مایوس و ناامید شویم و جهاد تبیین همین است که موقعیت و جایگاه خود را بیان کنیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: راه مقابله با فتنه‌های دشمن بصیریت‌افزایی است که آخرین فتنه دشمن کم‌رنگ کردن انتخابات و کاهش مشارکت مردم در این عرصه است.

وی عنوان کرد: جبهه استکبار و دشمنان این نظام با کاهش مشارکت مردم در انتخابات سعی دارند پشتوانه نظام را سست، قدرت نرم را تقلیل و اقتدار نظام را تضعیف کنند.

استاندار ایلام مشارکت بالا و پُرشور مردم در انتخابات را خنثی کننده فتنه‌های دشمن ذکر کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم زمینه‌ساز مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش‌رو باشیم و امیدواریم بار دیگر دشمنان مایوس و سرخورده شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha