۲۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 85390520
T T
۸۷ نفر

برچسب‌ها

متوسط حقوق ۵۲ میلیون تومانی کارکنان ایران‌خودرو

تهران- ایرنا- شرکت ایران‌خودرو که مدعی است به علت قیمتگذاری دستوری ۱۰۴ هزار و ۴۳ میلیارد تومان زیان انباشته دارد، به طور متوسط به کارکنانش ۵۲ میلیون تومان حقوق می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،‌ اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ایران‌خودرو به تازگی منتشر شد که در آن مجموع حقوق و دستمزد شرکت ایران‌خودرو در ۹ ماه امسال ۱۰ هزار و ۸۸۸ میلیارد تومان ثبت شده است.

با توجه به تعداد کارکنان این شرکت (۲۳ هزار و ۲۷۶ نفر) به طور متوسط میانگین حقوق پرداختی به کارکنان ایران‌خودرو در سال جاری هر ماه حدود ۵۱ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان بوده است.

البته این رقم متوسط پرداختی به کارکنان است و قطعا حقوق مدیران این شرکت بسیار بیشتر از این رقم است و حقوق کارگران هم بسیار پایین‌تر از ۵۰ میلیون تومان است. در مجموع مشخص است که ایران خودرو هزینه پرداخت حقوق بسیار بالایی دارد که برای شرکتی که مدعی است زیانده است، عجیب می نماید.

این شرکت در حالی این حقوق‌ها را به کارکنان پرداخت می‌کند که دارای زیان انباشته بالایی است. در پایان سال گذشته زیان انباشته این شرکت رقمی حدود ۷۴ هزار میلیارد تومان بود که امسال به ۱۰۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که نشانگر افزایش حدود ۴۱ درصدی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha