۶۸۴ دهیار استان مرکزی در آزمون مکاتبه‌ای شرکت کردند

اراک - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی گفت: ۶۸۴ دهیار این استان در هشتمین آزمون مکاتبه‌ای دهیاران با هدف ارزیابی سطح دانش علمی در این رقابت شرکت کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری مرکزی «حمید پاکپور»، افزود: این آزمون شامل ۱۶۰ سؤال تخصصی در رابطه با موضوعات مرتبط با مدیریت نوین روستایی، قوانین و مقررات دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی، عمران روستایی، عوارض، امور مالی و حقوقی بود.

وی ادامه داد: ۷۶۸ دهیار در استان مرکزی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۶۸۴ نفر از دهیاران معادل ۹۰ درصد در این آزمون شرکت کردند و ۷۷ نفر نیز به عنوان عوامل اجرایی در فرآیند برگزاری مطلوب و منظم این رویداد علمی همکاری داشتند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی خاطرنشان کرد بیان کرد: با توجه به‌ برگزاری دوره‌های آموزشی مستمر برای دهیاران در سال ۱۴۰۲ به استناد دستورالعمل ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، این آزمون مکاتبه‌ای دهیاران در سراسر استان برای جامعه هدف برگزار شد.

پاکپور اظهار کرد: دهیاران برتر طبق نمرات کسب شده در این آزمون مورد تقدیر قرار می‌گیرند و در المپیاد کشوری نیز شرکت خواهند کرد.

وی افزود: دهیارانی که در این آزمون امتیاز لازم را کسب نکنند طبق ماده قانونی ۴۹ آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی، امور مالی شوراهای اسلامی روستاها و نحوه انتخاب دهیار اِعمال می‌شود.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود ۱.۸۲ درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده‌است. براساس آخرین تقسیمات کشوری، استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان، ۲۶ بخش، ۳۵ شهر، ۶۶ دهستان، یک‌هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه و ۴۶ آبادی خالی از سکنه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha