۲۸ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۵۵
کد خبر: 85389505
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی ساخت حدود پنج هزار واحد مسکن دانشگاهیان در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: عملیات ساخت حدود پنج هزار واحد مسکونی ویژه‌ نخبگان، اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها (دولتی و آزاد) استان همدان، از طریق برقراری ارتباط تصویری با حضور رییس جمهور در شورای عالی مسکن همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

مجید صالحی امیر روز شنبه در حاشیه این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس با نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ساخت این واحدها همزمان با سراسر کشور و آغاز عملیات ساخت ۵۹ هزار و ۵۰۰ هزار واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد کشور، آغاز شد.

وی اظهار کرد: بر اساس توافقنامه صورت گرفته با دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، واحدهای مسکونی این قشر از جامعه در زمین‌های محدوده دانشگاه آزاد اسلامی ساخته می‌شود.

عملیات اجرایی ساخت حدود پنج هزار واحد مسکن دانشگاهیان در همدان آغاز شد

صالحی امیر عنوان کرد: بر اساس این توافقنامه ۵۵ هکتار از زمین های متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، برای ساخت واحد مسکونی ویژه‌ نخبگان، اعضای هیات‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها (دولتی و آزاد) اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در این فضا بین چهار تا پنج هزار واحد مسکونی ساخته می شود که ۵۰ درصد آن به نخبگان، اعضای هیات‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد و ۵۰ درصد دیگر نیز به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان تاکید کرد: همه امتیازات مربوط به طرح نهضت ملی مسکن در این پروژه لحاظ می‌شود.

به گزارش ایرنا، در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس جمهور، وزیر کشور، وزیر علوم، وزیر بهداشت و روسای دانشگاه‌های آزاد و سراسری برگزار شد، با دستور آیت الله رییسی احداث ۵۹ هزار و ۵۰۰ هزار واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد کشور آغاز شد.

قانون جهش تولید و تامین مسکن (طرح نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه‌های کلان دولت سیزدهم محسوب می‌شود. بر اساس این طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال در کشور هدفگذاری شده است.

سهمیه همدان در طرح نهضت ملی مسکن ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طی چهار سال است.

عملیات اجرایی ساخت حدود پنج هزار واحد مسکن دانشگاهیان در همدان آغاز شد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha