۲۷ بهمن ۱۴۰۲، ۱۳:۳۱
کد خبر: 85388428
T T
۱۴ نفر

برچسب‌ها

لرستان هشدار قرمز گرفت

۲۷ بهمن ۱۴۰۲، ۱۳:۳۱
کد خبر: 85388428
لرستان هشدار قرمز گرفت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: با توجه به شدت بارندگی، هشدار قرمز هواشناسی تا پایان امروز جمعه در استان صادر شده است.

مهدی پازوکی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بارش باران از چهارشنبه شب لرستان را فراگرفته و تاکنون بارندگی خوبی ثبت شده و اکنون هسته اصلی بارندگی‌ها در این استان فعال شده است.

وی اظهار کرد: شدت بارش باران تا فردا در لرستان ادامه‌ خواهد داشت و آب‌ گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها دور از انتظار نیست؛ همچنین باتوجه به توده هوای سرد احتمال بارش برف در گردنه ها و مناطق کوهستانی استان وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان بیان کرد: تاکنون میزان بارش باران ۵۰ میلی‌متر گزارش شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امروز ۳۰ میلی‌متر دیگر به آن افزوده شود.

پازوکی اضافه کرد: اکنون راه دو روستای سرانبار بخش سرنجه زیودار و سرفراش شهرستان معمولان بسته است و گردنه پای آستانه شهرستان کوهدشت به دلیل ایمنی بیشتر بسته شده و تردد از مسیر جایگزین انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه‌ به اینکه امشب هم بارش در لرستان ادامه خواهد داشت در گردنه‌ها و جاده ها بارش برف و در پی آن لغزنده بودن مسیرها پیش‌بینی‌شده است.

پازوکی یادآور شد: مردم از تردد غیرضرور خودداری کنند و در صورت ضرورت همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات گرمایشی ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha