حمایت بنیاد ۱۵ خرداد از فن‌آوری‌های توانبخشی مرتبط با مادران باردار، نوزادان و کودکان

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از حمایت این بنیاد از فن‌آوری‌های توانبخشی مرتبط با مادران باردار، نوزادان و کودکان خبر داد.

به گزارش ایرنا از بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، یاسر اشراقی اظهار داشت: در ادامه حمایت‌هایی که بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سال گذشته از جشنواره ملی فناوری توانبخشی داشت، امسال چتر حمایتی خود را به طور ویژه بر بخش «ایران جوان» و فن‌آوری‌های توانبخشی مرتبط با مادران باردار، نوزادان و کودکان برافراشته است.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد به معرفی برندگان بخش «ایران جوان» جشنواره پرداخت و گفت: مجتبی شهاب و همکاران به خاطر اختراع «ربات کودکیار» مقام نخست و جایزه ویژه بنیاد ۱۵ خرداد را دریافت کردند.

مقام دوم به طور مشترک به صاحبان آثار «ابزار تسهیلگر شیردهی مادران» و «کمربند هوشمند پایش سلامت مادر و جنین» رسید که جایزه مربوطه به آن‌ها تعلق گرفت. محسن شهبازی و علایی نیز به ترتیب با ساخت «ویلچر هوشمند ویژه مادران باردار» و «لباس بی‌حرکت نگه‌دارنده کودکان ناآرام برای مراقبت‌های پزشکی» مشترکاً مقام سوم را کسب کردند و جایزه تیم سوم هم به هر یک از آن ها تقدیم شد.

اشراقی خاطرنشان کرد: فناوری‌های توانبخشی می‌توانند در حوزه‌هایی همچون پایش وضعیت سلامتی، تسهیل در خرید، افزایش ضریب ایمنی جسمی، حمل و نقل آسان و ارتقای سلامت روان به مادران باردار کمک کنند.

چنین فناوری‌هایی همچنین به کودکان در توانبخشی فیزیکی، توانبخشی شناختی و ارتقای مهارت‌های ارتباطی با دیگران یاری می‌رسانند.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز نوآوری جمعیت، سلامت و خانواده بنیاد ۱۵ خرداد یادآور شد: برگزیدگان این جشنواره در حوزه ایران جوان علاوه بر دریافت جوایز نقدی، فرصت حضور و استقرار در مرکز نوآوری بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را جهت پیشبرد فعالیت‌های خود خواهند یافت.

دومین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی توسط دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی و با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha