دستگیری ۲ باند کلاهبرداری اسکیمری کشوری / کشف ١١ تن مواد مخدر در البرز

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای ۲ باند بزرگ اسکمیری که اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در سطح کشور کرده بودند توسط پلیس فتا این استان طی هفته گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار " حمید هداوند" روز سه شنبه در حاشیه نمایشگاه کشفیات پلیس های تخصصی فتا و مبارزه با مواد مخدر استان البرز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یکی از این باندهای اسکیمری با ترفند فروش میوه و خشکبار ارزان قیمت در شهرهای تهران،کرج و شهریار اقدام به کپی کارت بانکی شهروندان می کرد و سپس از این طریق با پول های مردم به خرید طلا از طلافروشی هامبادرت می ورزید.

وی اضافه کرد: با انجام اقدامات فنی صورت گرفته، سرکرده باند شناسایی و مشخص شد این کلاهبرداران در شهرهای تهران ، کرج و شهریار اقدام به کپی کارت های بانکی شهروندان نموده و سایر متهمان نیز در حالیکه در تهران در حال اسکیمر کارت های بانکی دیگر شهروندان بودند در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

هداوند بیان کرد: سه نفر در این زمینه دستگیر شدند که ۴۵۰ کارت بانکی از آنها کشف شده و تاکنون ۱۴۵ نفر از شکات شناسایی شده اند.

وی افزود: از متهمان تاکنون یک دستگاه اسکیمر، سه دستگاه گوشی تلفن همراه و ۶ کارت بانکی کپی شده آماده برداشت کشف شده و به مبلغ ۱۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی البرز درخصوص باند دیگر کلاهبرداران اسکیمری گفت: مهر ماه سال جاری تعداد هفت فقره پرونده با موضوع کپی کارت بانکی به پلیس فتا ارجاع شد که کارت های بانکی مالباختگان توسط یک فرد که تحت عنوان سیگار فروش به مغازه ها و دکه های سطح شهرهای تهران، شهریار، کرج و فردیس مراجعه می کرد کپی شده بود.

وی یادآورشد : دراین راستا اقدامات فنی و پلیسی جهت شناسایی متهمان آغاز شد و سه متهم درعملیات های جداگانه و بطور غافلگیرانه، در شهر کرج و فردیس دستگیر و تجهیزات رایانه ای نامبردگان جمع آوری شد.

هداوند گفت: در این زمینه سه نفر متهم که از ۲۰۰ کارت بانکی شهروندان کپی و از حساب آنها برداشت کرده بودند دستگیر و بیش از ۱۰۰ نفر شکات شناسایی شدند.

,وی افزود: جمع مبلغ برداشت شده از حساب شاکیان در این پرونده ۲۰میلیارد ریال برآورد شده است.

دستگیری ۲ باند کلاهبرداری اسکیمری کشوری / کشف ١١ تن مواد مخدر در البرز

فرمانده انتظامی البرز در بخش دیگری از سخنان خود از کشف ۱۱تن و ۶۳۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان خبرداد و گفت: طی هفته گذشته ۳۹ باند قاچاق مواد مخدر در البرز متلاشی شد.

وی افزود: امسال کشف مواد مخدر سنتی ۱۲ درصد و مواد مخدر صنعتی و روان گردان ۳۷ درصد نسبت به سال گذشته در البرز افزایش داشته است.

هداوند بیان کرد: در این مدت ۶ هزارو ۵۷۶ قاچاقچی و خرده فروش دستگیر که نسبت به مدت مشابه ۱۳ درصد افزایش داشته است.
وی همچنین به اقدامات دستگاه های مسوول و ظرفیت های ایجاد شده در استان البرز اشاره کرد و گفت: طی این مدت بیش از ۹ هزارو ۱۰۰ معتاد متجاهر در البرز دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۰ درصد افزایش نشان می دهد.

کشف ۳۷۰ کیلوگرم شیشه و مرفین در البرز

دستگیری ۲ باند کلاهبرداری اسکیمری کشوری / کشف ١١ تن مواد مخدر در البرز

هداوند در بخش دیگری ازسخنان خود از کشف ۳۷۰ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی در استان البرز خبرداد و گفت: از مجموع مواد کشف شده ۳۵۰ کیلوگرم شیشه ، ۲۱کیلوگرم مرفین و پنج کیلوگرم تریاک خبرداد .

وی گفت: در این خصوص چهار نفر از عناصر اصلی قاچاق دستگیر و از متهمان سه دستگاه خودرو شامل یک دستگاه خودروی سنگین و۲ دستگاه خودروی سبک توقیف شده است.

فرمانده انتظامی البرز افزود: این محموله از مواد مخدر از مناطق شرقی به استان البرز و شهرستان کرج وارد که قبل از توزیع شناسایی و کشف شد.

وی یادآور شد: ارزش ریالی محموله کشف شده اخیر بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

هداوند در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای پنجمین مرحله طرح آرامش در شهر در ایام مبارک دهه فجر در استان البرز خبرداد و گفت: در این مرحله ۵۸۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف و ۱۱۰ قاچاقچی و خرده فروش دستگیر و ۶۵۰ نفر معتاد متجاهر جمع آوری شده است.

وی افزود: در نیمه دوم سال پنج مرحله طرح آرامش در شهر با اولویت برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر در سطح استان اجرا شد و یک هزار و ۹۳ قاچاقچی و خرده فروش و ۲ هزار و ۹۰۲ معتاد متجاهر جمع آوری و مقدا یک تن و ۱۰۲ کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha