۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 85382391
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار بوشهری زیر پوشش طرح فراگیر بیمه خانوار ایرانی قرار گرفتند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: در قالب طرح فراگیر بیمه خانوار ایرانی این سازمان، ۱۰ هزار بوشهری زیر پوشش قرار گرفتند.

محمدجواد بازدرهوا روز شنبه در حاشیه آیین تجلیل از کارفرمایان نمونه استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اداره کل سیاست های خود را براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال گذشته تنظیم کرده که با این رویکرد به دستاوردهای قابل توجهی دست پیدا کرده است.

وی بیان کرد: یکی از تاکیدهای رهبر معظم انقلاب افزایش دامنه پوشش بیمه ای بود که در همین راستا طرح بیمه فراگیر خانوارهای ایرانی اجرایی شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: این موضوع در دولت سیزدهم توسط اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر با عملکرد قابل توجه در افزایش شمار بیمه شده ها همراه بوده است.

بازدرهوا ادامه داد: در سال جاری، ۱۰ هزار بوشهری در قالب طرح بیمه فراگیر خانوارهای ایرانی در پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که از این شمار پنج هزار نفر آن زنان خانه‌دار هستند.

وی گفت: در حوزه دانشجویی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰۰ نفر از دانشجویان هم استانی در پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

80 درصد جمعیت استان بوشهر زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون از ۸۰ درصد جمعیت یک میلیون و ۳۱۹ هزار نفری استان بوشهر در پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که این درصد نسبت به ابتدای سال جاری افزایش ۲درصدی پیدا کرده است.

وی یادآور شد: در کشور متوسط افراد زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی ۵۶ درصد است که استان بوشهر در این شاخص ۲۴ درصد از میانگین کشوری فراتر به شمار می رود.

بازدرهوا عنوان کرد: استان بوشهر اکنون ۳۵۲ هزار بیمه شده اصلی و ۴۹ هزار و ۵۰۰ مستمری بگیر دارد که ماهیانه سه هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به مستمری بگیران هم استانی پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: خدمات ارائه شده در دولت سیزدهم و بویژه در حوزه خدمات بیمه بسیار ارزشمند بوده که در قالب جهاد تبیین باید برای مردم اطلاع رسانی شود.

35 هزار میلیارد ریال به بیمه شدگان پرداخت شد

وی بیان کرد: در ۱۰ ماهه امسال در قالب تعهدات مختلف ۳۵ هزار میلیارد ریال در استان پرداخت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۶ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال بوده است.

بازدرهوا عنوان کرد: در حوزه کارفرمایان ۲۳ هزار کارگاه فعال در استان بوشهر وجود دارد که هفت هزار کارگاه های آن مشمول کمک دولت هستند که از معافیت سهم دولت استفاده می کنند.

وی گفت: از مجموع این هفت هزار کارگاه مشمول معافیت از سهم دولت سه هزار مورد آن شناورهای صیادی و صفاری مابقی کارگاه های تولیدی هستند که در استان بوشهر از معافیت دولتی استفاده می کنند.

بازدرهوا اظهار کرد: در حوزه کارگاه پیمانکاری نیز در استان بوشهر هفت هزار کارگاه پیمانکاری وجود دارد که این نشان از اقتصاد پویای استان است که در مقایسه با سایر استان عملکردی قابل قبول است.

40 هزار میلیارد ریال بدهی معوق وجود دارد

وی یادآور شد: بدهی های برآوری کارگاه های تولیدی استان بوشهر سازمان تامین اجتماعی نیز ۵۰ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال آن بدهی برآوزدی و مابقی بدهی معوق است.

بازدرهوا یادآور شد: در سالی که مزین به شعار " مهار تورم و رونق تولید" شده با اجرا طرح بخشودگی جرایم در استان کارفرمایان از این طرح ارزشمند دولت استفاده کردند.

وی با اشاره به استفاده ۹ هزار کارفرمای استان بوشهر از طرح بخشودگی جرایم اظهار کرد: تقسیط بدهی کارفرمایان برای بار سومین بار فراهم شده فرصت شده تا کارفریان از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر یادآور شد: در سال جاری برگزاری کارگاه های آموزشی از دیگر دستاوردهای اداره کل است که نزدیک به ۱۰ کارگاه آموزشی در اداره کل و شعب تابعه برای پویایی واحدهای تولیدی و پیمانکاری انجام شده است.

وی افزود: از ۱۵ بهمن ماه امسال تمام کارفرمایان موظف شدند تا در بستر سامانه "ای سرویس" تمام لیست بیمه را به صورت الکترونیکی ارسال کنند که این رویه به رفع اشتباه و همچنین جلوگیری انحرافات احتمالی جلوگیری می کند.

بازدرهوا افزود:حضور در کارگاه ها از دیگر برنامه های اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر است که در این راستا در سال جاری بیش ۳۰ کارگاه بزرگ در شهرستان های مختلف بازدید شده تا نسبت به بررسی مسائل و مشکلات آنها اقدام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha