وزیر بهداشت: بیمارستان‌های کشور به تجهیزات پیشرفته مجهز شد + فیلم

بیرجند - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از کارهای مهمی که وزارت بهداشت در دولت سیزدهم انجام داده، تجهیز بیمارستان‌های استان‌های کشور به دستگاه‌های پیشرفته پزشکی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا بهرام عین اللهی روز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان ولی‌ عصر (عج) بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: امروز افتخار داریم در این استان ۲ دستگاه ام. آر. آی در شهرستان های فردوس و طبس افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: هدف اصلی هم این است که مردم برای کارهای تشخیصی و درمانی در منطقه خودشان حضور داشته باشند و مجبور نباشند به شهرها و استان‌های دیگر مراجعه کنند، این از کارهایی خوبی است که در وزارت بهداشت انجام گرفته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در استان خراسان جنوبی با همت و همکاری بسیار خوبی که استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داشتند، شاهد افتتاح پروژه‌های زیادی هستیم.

وی با بیان اینکه امروز ۲۸ پروژه سلامت استان با اعتبار حدود پنج هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار و ۴۶۰ متر مربع به فضای بهداشتی درمانی خراسان جنوبی افزوده می‌شود که از این تعداد ۱۰ پروژه بهداشتی است.

عین اللهی تصریح کرد: با توجه به اینکه پیشگیری مهمتر از درمان است در اکثر استان‌ها به ویژه در خراسان جنوبی نیز برای ما مقدم بوده تا پروژه‌های بهداشتی را در شهرها و روستاها داشته باشیم.

وی گفت: امروز ۱۰ پروژه بهداشتی، ۶ پایگاه اورژانس و ۱۲ پروژه درمانی را در این استان افتتاح می‌کنیم همچنین پروژه‌های بهداشتی شامل چهار خانه بهداشت، یک مرکز جامع سلامت، یک پایگاه سلامت، یک آزمایشگاه بهداشت و سه واحد پانسیون پزشکان است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در پروژه‌های درمانی نیز ۲ بیمارستان در شهرستان های خوسف و بشرویه افتتاح می‌شود البته ارتقای این بیمارستان‌ها در آینده نیز مدنظر ما قرار دارد.

عیادت از بیماران در بیمارستان ولی عصر بیرجند

عین‌اللهی اظهار کرد: از نظر تفکیک پروژه‌ها در شهرها نیز ۹ پروژه در نهبندان، چهار مورد در سربیشه، سه پروژه در درمیان، سه پروژه در قاین، طبس سه مورد، سرایان ۲، بیرجند یک و بشرویه یک پروژه افتتاح می‌شود.

وی افزود: در قاین دانشکده علوم پزشکی با پیگیری نماینده مردم راه اندازی شد که یک کار بسیار مهم است و در فردوس هم ایجاد دانشکده علوم پزشکی را داشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایجاد مراکز دانشگاهی و دانشکده‌ای می‌تواند باعث رشد علمی در آن محل شود و فرزندان منطقه می‌توانند در محل زندگی خود ادامه تحصیل دهند.

وی گفت: قبل از پروژه‌های دهه فجر در دولت مردمی سیزدهم ۴۳ پروژه بهداشتی در ۱۳ هزار متر مربع و ۳۴ پروژه درمانی با ۱۷ هزار متر مربع با اعتبار ۶ هزار میلیارد ریال افتتاح کردیم.

گفت و گو با کادر درمانی بیمارستان ولی عصر (عج)

عین‌اللهی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، سه دستگاه ام آر آی و سه دستگاه سی تی اسکن، چهار دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز در این مدت برای استان تامین و افتتاح شده است.

وی افزود: امروز توفیق شد تا با سفر به خراسان جنوبی و بازدید از بیمارستان‌های امام رضا (ع) و ولی‌ عصر (عج) فعالیت‌های مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی را از نزدیک ببینیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدید امروز از نظر فضای درمانی و آموزشی مشخص شد که لازم است امکانات دیگری در اختیار قرار گیرد و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای ما دانشگاه مهمی است چون علاوه بر اینکه دانشجویانی در رشته‌های مختلف تربیت می‌کند دانشجویان تخصصی نیز تربیت می‌کند لذا باید تقویت شود.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای که با استاندار و مسئولان خراسان جنوبی داریم در جهت برنامه‌های آینده ارتقای دانشگاه تصمیاتی خواهیم گرفت.

مرکز آموزشی درمانی ولی‌ عصر (عج) بیرجند اکنون دارای ۲۹۷ تخت فعال است که بخش‌های عفونی، داخلی، داخلی، فوق تخصصی، اعصاب، اطفال، PICU، NICU، ICU، آنژیوگرافی، قلب، ENT و چشم، زنان، زایشگاه و اتاق عمل و درمانگاه‌های داخلی، اطفال، اعصاب، گوارش، غدد، کلیه و مجاری ادراری، دیابت، قلب و جراحی قلب در آن فعال است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که صبح امروز (جمعه) وارد بیرجند شد از بخش های مختلف بیمارستان‌ امام رضا (ع) این شهر نیز بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha