۱۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۳۰
کد خبر: 85381105
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رادیو همگام با حماسه حضور مردم در جشن  انقلاب

۱۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۳۰
کد خبر: 85381105
رادیو همگام با حماسه حضور مردم در جشن  انقلاب

تهران- ایرنا- شبکه‌های رادیویی در قالب ویژه برنامه‌های متنوع، حضور پرشور و حماسی مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه انعکاس می‌دهد.

به گزارش ایرنا از معاونت صدا، رادیو ایران با ویژه برنامه «روز خوب پیروزی» در روز ۲۲ بهمن مانند سالهای گذشته همراه و همدل مردم ایران است.

این برنامه به تهیه کنندگی حسین معصومی و ساجد قدوسیان -یکشنبه ۲۲ بهمن- ساعت ۹:۰۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

تهیه کننده ویژه برنامه «روز خوب پیروزی» گفت: این برنامه در استودیو رادیو ایران و استیج رادیو ایران خیابان حبیب اللهی نبش خیابان آزادی با حضور هنرمندان و مهمانان مختلف تقدیم می‌شود.

معصومی ادامه داد: در استودیو رادیو یاران با حضور کارشناسان سیاسی و پژوهشگران حوزه تاریخ، مروری بر دستاوردهای پیروزی انقلاب خواهیم داشت و در استیج رادیو ایران با برنامه های شاد و مختلف میزبان هنرمندان و سیاستمداران هستیم.

همراه «در مسیر آزادی»

ویژه برنامه رادیو جوان با نام «در مسیر آزادی» در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به ابعاد سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه و انعکاس دستاوردهای انقلاب در حوزه سیاست می پردازد. انعکاس راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و گفت‎وگو با چهره های سیاسی که در راهپیمایی حضور دارند از تدارکات رادیو جوان است. ویژه برنامه زنده «در مسیر آزادی» با رویکرد و محوریت بازتاب فضای جشن انقلاب در تمامی استان ها در میدان آزادی همراه با مردم و مخاطبان شبکه رادیو جوان خواهد بود. این برنامه رادیویی حماسه بزرگ ۲۲ بهمن را همراه با ملت ایران برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی جشن می گیرد. برنامه زنده «در مسیر آزادی» کاری گروه از فرهنگ، جامعه و سلامت با مدیریت علیرضا مبینی و به تهیه کنندگی مجتبی حسنی از ساعت ۹ صبح ویژه ۲۲ بهمن روی موج اف ام ردیف ۸۸ مگاهرترز از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.

شنونده "یوم الله"

شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه «یوم الله» در دو بخش استودیو پخش زنده و برپایی غرفه ای جنب دانشگاه صنعتی شریف واقع در خیابان آزادی، به صورت مستقیم حماسه عظیم راهپیمایی ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهد.

شبکه رادیویی تهران با هدف انعکاس حماسه حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم یوم الله ۲۲ بهمن لحظه به لحظه همراه شما خوبان است. ویژه برنامه «یوم الله» از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۴ حماسه پرشور مردم و جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به صورت زنده با برپایی غرفه ای جنب دانشگاه صنعتی شریف واقع در خیابان آزادی، پخش می کند.

گزارشگران شبکه رادیویی تهران با استقرار در مسیرهای اعلام شده با تهیه گزارش‌های میدانی، لحظه به لحظه همراه شرکت کنندگان در راهپیمایی خواهند بود.

در این برنامه تلاش می شود تا ضمن تجدید بیعت با شهدای انقلاب اسلامی، امام شهدا و مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، وحدت و اتحاد ملی را به گوش همگان برساند. گفت وگو با شهروندان در مسیر راهپیمایی، اجرای موسیقی های شاد و حماسی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش هایی از این ویژه برنامه است.

پخش سخنرانی ویژه این روز و گزارش هایی از سطح شهر نیز پیش بینی شده است که گزارشگران تهیه آن را بر عهده دارند.

علاوه بر این، پخش بخش های نمایشی، گزارش توصیفی از مسیر راهپیمایی، اجرای سرود توسط گروه های دانش آموز و بسیجی، اجرای موسیقی زنده وگفت وگو با هنرمندان و مسئولان نظام از دیگر بخش های ویژه برنامه یوم الله است.

همچنین در بخش استودیو پخش رادیو تهران؛ گفت وگو با کارشناسان مختلف در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف علمی، نظامی و بین المللی، جنایات رژیم صهیونستی، مظلومیت مردم غزه، حمله آمریکا و انگلیس به یمن، صدای مظلومیت غزه، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

ارتباط با گزارشگران شهرستانهای استان تهران از شور و حماسه حضور مردم در روستاها و شهرستانهای استان تهران از دیگر بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.

از آیتم های این برنامه می توان به "انقلاب ما" با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و "مسیر آزادی" که روایتگر حماسه بزرگ ایران است، اشاره کرد. "سپیده رهایی" نیز به گرامیداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و "سربلندی" که درباره گذر از اتفاقات سخت و جنگ ترکیبی دشمنان است، اشاره کرد.

محمدرضا پاکزادیان و مریم آصفی تهیه کننده، فاطمه نصرآبادی، جواد تشکری و علی نساج یگانه گوینده، علیرضا محمدی، مائده علاقه مند،مهدی اسماعیلی و محمدرضا میرحسینی گزارشگر، نیما اعتصام و امیر قربانی گوینده بازیگر از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

مخاطبان همچنین می توانند برنامه «شهر آفتاب» را ساعت ۶:۳۰ دقیقه تا ۹ ، «سعادت آباد» را ساعت ۱۴:۴۵دقیقه تا ۱۷ و «تهران من» ساعت ۱۷ تا ۱۹ با موضوع پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی در ایران از رادیو تهران موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز بشنوند.

«ایران استوار» در رادیو

استودیو شماره ۲ رادیو گفت و گو مستقر در خیابان آزادی نبش کوچه نورافکن با ویژه برنامه «ایران استوار» منعکس کننده شور و حماسه مردم در جشن پیروزی انقلاب خواهد بود.

برنامه "ایران استوار" در روز ۲۲ بهمن، با مصاحبه‌های متعدد مردمی از اقشار مختلف جامعه، به صدای مردم ایران تبدیل خواهد شد. از پیرمردان و پیرزنانی که خاطرات انقلاب را در سینه دارند تا جوانان و نسل پنجمی‌هایی که شور و اشتیاق خود به انقلاب را به نمایش می‌گذارند، همه و همه در این برنامه روایتگر حماسه حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهند بود.

این برنامه در گفت و گو با کارشناسان، مسئولان و گزارشگران از حال و هوای ۲۲ بهمن در سایر نقاط جهان نیز خبر می دهد. هدف این برنامه نشان دادن حماسه مردم ایران و بیعت مجدد با آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

برنامه "ایران استوار" در روز ۲۲ بهمن، به نقش نسل پنجمی‌ها در انقلاب اسلامی خواهد پرداخت. این برنامه به گفتگو با نسل پنجمی‌ها درباره انقلاب اسلامی و انتظارات آنها از آینده کشور خواهد پرداخت.

میزبانی از «جشن پیروزی »

شبکه رادیویی صبا در روز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه با استقرار در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن گزارش لحظه به لحظه حضور مردم را در ویژه برنامه «جشن پیروزی» تقدیم مخاطبان می کند.

این ویژه برنامه میدانی به انعکاس راهپیمایی و تجمع عظیم مردم و اعلام برنامه های مسیرهای حرکت می پردازد. همچنین با انعکاس پیام های شنوندگان در قالب گزارش، تلفن و پیامک در این روز همراه و هم قدم با مردم می شود.

میزبانی هنرمندان، ورزشکاران، گروه های سرود، اجرای نمایش با حضور مردم، پخش سرودهای خاطره انگیز انقلابی، برگزاری مسابقه رادیویی و گفتگوی مردمی در فضای شاد از بخش های این ویژه برنامه است.

تقدیر از برگزیدگان پویش خاطره سازی برای ثبت خاطرات راهپیمایی ۲۲ بهمن از مهمترین بخش های این برنامه است.

علاقه مندان می توانند با حضور در محل ایستگاه رادیویی صبا در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در خیابان آزادی، تقاطع بهبودی همراه عوامل رادیو صبا به این جشن بپیوندند.

این ویژه برنامه به تهیه کنندگی امیر اکبری با اجرای آرمان غفاریان، مریم خادم پور و مهدی پر از ساعت ۸:۱۵ صبح روز یکشنبه ۲۲ بهمن همراه شنوندگان می شود.

انعکاس حضور پرشکوه مردم

ویژه برنامه رادیو ورزش با نام روز پیروزی روز ۲۲ بهمن جهت پوشش حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت زنده و مستقیم از غرفه رادیو ورزش در خیابان آزادی پخش خواهد شد.

رادیو ورزش با ایجاد استودیو سیار در مسیر راهپیمایی، با دعوت از ورزشکاران و اهالی جامعه ورزش و مصاحبه با جامعه ورزشی، انعکاس دهنده این حضور باشکوه خواهد بود.

ویژه برنامه روز پیروزی به سفارش گروه ورزش همگانی و تفریحات رادیو ورزش و تهیه کنندگی صدف سبحانی و گویندگی آرش اسدی و الهام حسینی و گزارشگری معصومه کیانی، ابوذر مارکولایی و منورکوش آفرین به صورت زنده و مستقیم از غرفه رادیو ورزش در روز ۲۲ بهمن از ساعت ۸ الی ۱۲ تا پایان راهپیمایی پخش خواهد شد.

این برنامه درقالب یک مجله رادیویی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن روزها و پوشش جشن پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه جامعه ورزش کشوروبرای ایجاد شور ونشاط در جامعه باتوجه به شرایط کنونی کشور با آیتم هایی چون، بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در خصوص توفیقات ورزش پس از انقلاب، خاطرات ورزشکاران پیشگام در نهضت اسلامی و پوشش جشن های پیروزی انقلاب در استان ها درقالب کارشناسی ،گفتار،گزارش، مسابقه تلفنی و پیامک ،مصاحبه با چهرهای شاخص ورزش کشور وگزارش از خدمات عمومی در روستاهای کشور بصورت زنده ومستقیم تهیه و پخش می شود.

شبکه ورزش در مسیر راهپیمایی هم غرفه دارد.

ویژه برنامه به اضافه ورزش در روز ۲۲ بهمن به خاطرات ورزشکاران پس پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد.

در مسیر فجر نور

ویژه برنامه روز راهپیمایی ۲۲ بهمن رادیو قرآن از ساعت ۹ لغایت اذان ظهر از ایستگاه رادیویی قرآن خیابان آزادی، نبش رودکی شمالی، روبروی سازمان حج و زیارت روی آنتن می‌رود.

این برنامه بخش های مختلفی دارد از جمله پخش سرودهای انقلابی، برگزاری مسابقات ویژه کودک و نوجوان با رویکرد قرائت قرآن، دعوت از چهره های شاخص قرآنی کشور ، حضور و قرائت قاریان نوجوان و بزرگسال در ایستگاه و...

استقرار میز برنامه های جشنواره ۱۰۰ و انتظار من در ایستگاه از دیگر اقدامات این برنامه است. این برنامه به همت گروه جامعه، محافل و مسابقات با اجرای غلامرضا احمدی و مهدی صفری و با تهیه کنندگی محبوبه کلانتر تقدیم مخاطبان می شود.

همچنین برنامه های زنده شبکه نیز در دهه فجر به این مناسبت منعطف شده و می پردازند.

برنامه مشترک

«روز خوب پیروزی » برنامه مشترک رادیو نمایش و رادیو ایران است که همزمان به روی آنتن می رود. این برنامه از یستگاه این شبکه واقع در خیابان حبیب الله، ۲۲ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر به صورت زنده پخش می شود.

اقتصاد در «مرز پر گهر »

ویژه برنامه «مرز پر گهر »در روز ۲۲ بهمن از رادیو اقتصاد به پوشش مراسم راهپیمایی این روز می پردازد و اخبار حضور پر شور مردم در راهپیمایی سراسر کشور را انعکاس می دهد. این برنامه در ۲ فضای استودیو پخش و استودیو حاضر در مسیر راهپیمایی با حضور مسئولان و کارشناسان دستاوردهای انقلاب اسلامی را مرور می کند .

در این برنامه در گفتگو با مسئولان اقتصادی کشور به دستاوردهای انقلاب انقلاب اسلامی در راستای جهاد تبیین پرداخت می شود و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، مسیری روشن برای پیشرفت ایران ترسیم خواهد شد.

گزارش و ارتباط زنده با سایر شهر های ایران و انعکاس راهپیمایی آن شهر نیز از دیگر بخش های این برنامه است

پخش بیانات رهبری و امام خمینی(ره) در مرور رویش های انقلاب اسلامی از آیتم های دیگر این برنامه است. این برنامه روز ۲۲ بهمن ساعت ۹ تا ۱۲ از رادیو اقتصاد پخش می شود.

ایران سربلند را بشنوید

رادیو معارف با دو ویژه برنامه شب و روز ۲۲ بهمن و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیرد.

ویژه برنامه ای که در شب ۲۲ بهمن پخش می شود، «ایران سربلند» نام دارد که با هدف ترغیب و تشویق مخاطب به شرکت در راهپیمایی، فضاسازی و پوشش مراسم الله اکبر و همچنین برنامه شام ۲۲ بهمن را با هدف تقدیر از حضور مردم و تحلیل تاثیرات داخلی و بین المللی حضور شکوهمند مردم به روی آنتن رادیو می برد.

در این برنامه ۹۰ دقیقه ای پویش اجرای سرودهای انقلابی در بین خانواده ها، نوجوانان و جوانان، هیئات، کانون ها و ... اجرا می شود.

برنامه زنده ایران سربلند در روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۸:۴۵ الی ۲۰ تقدیم مخاطبان رادیو معارف می شود.

برنامه «صبح آزادی» ویژه برنامه زنده و تهییجی روز ۲۲ بهمن است که با هدف یادآوری ویژگی های ملت مسلمان ایرانی برای رسیدن به پیروزی انقلاب از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۳۰ دقیقه بصورت استودیویی و میدانی واقع در یکی از خیابان های محل راهپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن در شهر مقدس قم بروی آنتن می رود.

بیان خصوصیات، ویژگی ها و اصول اساسی در موفقیت انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی و همچنین بیان شاخصه ها و مولفه های پیروزی در انقلاب اسلامی ایران از دیگر اهداف و موضوعات صبح آزادی است.

در این برنامه گزارش های مردمی از راهپیمایی سراسر کشور و همچنین فضاسازی یوم الله ۲۲ بهمن و گزارش حضوری و میدانی از رادیو معارف پخش می شود.

مسیر همدلی در رادیو سلامت

رادیو سلامت ویژه برنامه ۲۲ بهمن را با نام مسیر همدلی به تهیه کنندگی یوسف فرجی و گویندگی مسعود خواجه وند و محمد مطلب پخش می کند. این برنامه از تولیدات گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت است که به سردبیری فاطمه شهبازی تهیه می شود. گزارشگری این برنامه به عهده مرجان قندی است که از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر پخش می شود. این برنامه شامل مسابقه و گزارش های مردمی است. رئیس بسیج جامعه پزشکی، کارشناسان اورژانس و هلال احمر، روسای دانشگاه علوم پزشکی و ... مهمان برنامه هستند. همچنین بخشی از آیتم های برنامه به موضوع انتخابات و چهلم شهدای کرمان اختصاص دارد. همچنین گزارش های مردمی بخشی از برنامه را شکل می دهد. موضوع برنامه نیز حضور پرشور مردم نشانه اقتدار ملی است. در بخشی از برنامه رادیو سلامت محمد مطلب خواننده هم ترانه های حماسی را اجرا می کند.

میدان آزادی ویژه ۲۲ بهمن

شبکه رادیویی فرهنگ ویژه برنامه ای را تحت عنوان « میدان آزادی» به صورت زنده و مستقیم روی آنتن می برد.

در این برنامه کارشناسان و چهره های فرهنگی مهمان جایگاه پخش این برنامه در میدان آزادی تهران ابتدای خیابان آزادی می شوندکه با آنهاپیرامون دستاوردهای فرهنگی انقلاب گفتگو می شود.

ضمن اینکه در فواصل برنامه در ارتباط با گزارشگران شبکه رادیویی فرهنگ در مسیر راهپیمایی منتهی به خیابان آزادی گزارش های مردمی و گفتگو با چهره های فرهنگی و هنری حاضر در راهپیمایی به صورت زنده و مستقیم از ساعت ۹ صبح تقدیم می شود.

گفت وگو با شخصیت های هنری ،علمی و فرهیخته در خصوص ماهیت انقلابی اسلامی، بیان خاطرات نسل های انقلاب اسلامی برای نسل جوان و انعکاس نظرات و دیدگاه های آنان، ارتباط استدیویی با مراکز و گزارشگران استان ها از جمله بخش هایی است که روی آنتن می رود.

پخش گزارش‌توصیفی از فضای مراسم توسط گزارشگران از طریق گفتگوی زنده در برنامه، گفتگو با شاعران و هنرمندان برای حضور در جایگاه رادیو فرهنگ‌و خوانش شعر انقلاب و گپ و گفت کوتاه از جمله برنامه های شبکه رادیویی فرهنگ ویژه جایگاه اختصاص یافته است.

«میدان آزادی» کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که به گویندگی سید دانیال معنوی و سکینه ارجمندی از ساعت۹ صبح تا اذان ظهر روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز پخش می شود.

رادیو پیام و «پیام فجر »

پیام فجر(ویژه ۲۲ بهمن) شنیده می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha