رشد ۳۳ برابری تولید برق نیروگاه‌های حرارتی پس از انقلاب اسلامی

تهران- ایرنا- معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: ۹۴ درصد تولید برق کشور در نیروگاه‌های حرارتی انجام می‌شود که میزان تولید انرژی سالیانه این واحدها با رشد ۳۳ برابری نسبت به ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به ۳۳۸ میلیارد کیلووات‌ساعت رسیده است.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «ناصر اسکندری» افزود: نیروگاه‌های حرارتی کشور در مدت‌ زمان فعالیت دولت سیزدهم با تولید ۸۳۰ میلیون مگاوات ساعت انرژی نقش مهمی در تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور بر عهده داشته‌ است.

وی ادامه‌داد: در این مدت در کنار ساخت واحدهای جدید نیروگاهی، با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، توان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی موجود از طریق افزایش توان عملی و نامی نیروگاه‌های گازی و رفع محدودیت نیروگاه‌های بخاری بیش از 2 هزار مگاوات افزایش‌یافته است.

معاون راهبری تولید برق حرارتی خاطرنشان‌کرد: در کنار بهره‌برداری از واحدهای جدید نیروگاهی، تعمیرات به‌موقع و باکیفیت واحدهای موجود نیز برای تولید برق پایدار و مطمئن در پیک (اوج بار) تابستان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

اسکندری گفت: در طول دولت سیزدهم به‌منظور افزایش آمادگی واحدهای تولید برق حرارتی در دوره اوج بار، بیش از ۲۴۵ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی انجام شده است.

وی اضافه‌کرد: همین امر موجب شده که در این بازه زمانی شاهد آمادگی حداکثری نیروگاه‌های حرارتی برای تأمین برق موردنیاز مشترکان باشیم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی افزود: از سوی دیگر، انجام مناسب این اقدام‌ها سبب شده تا ضریب آمادگی تولید نیروگاه‌های حرارتی کشورمان به ۹۹ درصد افزایش یابد.

اسکندری خاطرنشان‌کرد: این رقم در حالی است که ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی در آمارهای جهانی حدود ۹۵ درصد است.

وی گفت: اکنون ۶۲۳ واحد تولید برق حرارتی در ۱۴۱ نیروگاه وظیفه تولید ۹۴ درصد برق مورد نیاز کشور را بر عهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha