۱۷ بهمن ۱۴۰۲، ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85379009
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راه اندازی ۱۳۳ آزمایشگاه فنی تخصصی استاندارد در کشور

کرج - ایرنا- ۱۳۳ آزمایشگاه تخصصی وتائید صلاحیت استاندارد و مرکز بازرسی فنی روز سه شنبه در آیینی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد در کشور راه اندازی و فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، دکتر "مهدی اسلام پناه" معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد در آیین راه اندازی این آزمایشگاهها و مراکز بازرسی فنی که در کرج برگزار شد،اعلام کرد: برای فعال سازی این آزمایشگاه ها و مراکز بازرسی فنی۳۰ هزار میلیارد ریال از محل آورده بخش خصوصی بدون اتکا به منابع مالی دولت سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این آزمایشگاه ها و مراکز بازرسی فنی، یک هزار نخبه و برتر علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور جذب آنها شدند .

اسلام پناه گفت: این آزمایشگاه ها و مراکز بازرسی در یک هزارو۱۳۸ دامنه یا بخش فنی و خدماتی مانند مشتقات نفتی، آسانسور،کالاهای وارداتی، کالاهای تولیدی صنعتی، خدمات قضایی و امثال آن فعالیت می کنند.

راه اندازی ۱۳۳ آزمایشگاه فنی تخصصی استاندارد در کشور

وی اظهار کرد: در قالب این مراکز یک هزارو۱۴۰ تیم ارزیابی فنی کیفیت کالا و خدمات فعالیت خواهند داشت و این آزمایشگاه ها با دریافت تائیدیه سازمان ملی استاندارددر زمینه نظارت بر کیفیت کالا و خدمات، اعطاء و صدور پروانه کاربرد استاندارد فعالیت دارند.

رییس سازمان ملی استاندارد به بخشی از فعالیت های سال جاری این سازمان پرداخت و افزود:در این مدت برای ۷۳۸ تشکل همکار این سازمان اعتبار بخشی صادر شد و ۶ هزارو ۵۴۶ نفر روز ممیزی شکل گرفته است.

وی گفت : امسال پروانه ۲۷ آزمایشگاه همکار ابطال و ۹۷ پروانه دیگر در کشور تعلیق شد؛ همچنین ۱۰۰ آزمایشگاه فنی و تخصصی کاهش دامنه دریافت کردند و ۱۳۷ پرونده به دلیل عدم شایستگی های فنی ، تخصصی و سیستمی مختومه شدند.

اسلام پناه تاکید کرد: برای احترام به حقوق مردم در بحث استاندارد سازی با کسی تعارف نداریم و به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: نظارت های فنی و تخصصی این سازمان با جدیت در عرصه های مختلف دنبال خواهد شد.

رییس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا درخصوص زمان بازگشایی پیست بین المللی دیزین کرج که از یکسال پیش تاکنون به نواقص فنی تعطیل شده است ، گفت: اکنون وضعیت فنی این پیست در دست بررسی است و قرار است نتایج بررسی های فنی تا روز جمعه هفته جاری مشخص شود.

اسلام پناه با تاکید بر اینکه ایمنی تجهیزات مختلف از جمله تله کابین ها برای سازمان ملی استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است ، افزود: این سازمان پس از اطمینان از ایمنی تجهیزات ، تصمیم گیری خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha