۱۷ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 5526
کد خبر: 85378392
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت محلات الگو در پایتخت با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه ساخت ۱۱محله الگو در تهران در مرحله اجرا یا برنامه ریزی قرار دارد، گفت: در ساخت محلات الگو به تکنولوژی های نوین،سرعت ساخت، معماری سبز، استفاده از پساب فاضلاب، انرژی های نو، پنل های خورشیدی، موضوع بالکن و حیاط ۲۰ تا ۲۵ متری توجه شده است تا کیفیت زندگی در محلات الگو افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا از شهرداری تهران، مهدی هدایت روز سه‌شنبه پیرامون آخرین وضعیت روند ساخت محلات الگو در شهر تهران، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از ۱۱ محله الگو در مرحله اجرا و بعضی نیز در مرحله برنامه ریزی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه تولید مسکن ما عموما در غالب محلات الگو است تا خدمات را در کنار مسکن تامین کنیم، افزود: محلات الگوی نفرآباد و منطقه ۱۹ در مرحله اجرا قرار دارد. محله الگوی سازمان آتش‌نشانی هم در ۳۰ هکتار به زودی آغاز می‌شود.

هدایت ادامه داد: محلات الگوی حسینی ۱و۲ در منطقه ۱۸، موقوفه‌ مروی و تره‌بار در منطقه ۱۹، تهرانسر و آماد و آتش نشانی در منطقه ۲۱، مروارید شهر، کمیل و کنی در منطقه ۲۲، اسلام‌آباد در منطقه۲ در مرحله اجرا یا برنامه ریزی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درمورد بهسازی بافت فرسوده شهر، با بیان اینکه برای سال آینده سیاست بسته تکمیلی تشویقی بافت فرسوده با استفاده از تجربیات امسال در دستور کار قرار دارد، گفت: بسته بازآفرینی امسال در بخشی از محدوده بازآفرینی کارساز نبود که با همراهی وزارت راه و شهرسازی این بسته به روز خواهد شد تا بسته نوسازی در محدوده هایی که کارساز نبود اجرایی شود.

هدایت تاکید کرد در بودجه امسال حدود ۶ پروژه خدماتی در محدوده بازآفرینی در محله ده‌ونک، گلاب‌دره، سیمین قلعه و همچنین برای شن‌چاله‌های منطقه ۱۸ دیده شده است و همچنین برای شروع عملیات خدماتی در زیرساخت‌های منطقه ۱۹ نیز اعتبار لازم پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه برای پروژه هایی که سال گذشته در بافت‌ فرسوده پیگیری کردیم و طرح های موضعی آنها تصویب و ابلاغ شد، امسال سه هدف را دنبال می کنیم، تصریح کرد: استقرار دفاتر توسعه گری برای همراهی مردم در ساخت مسکن معوض، اجرای پروژه‌های مسکن معوض و تامین خدمات در پروژه های مسکن معوض جزو اهداف است.

پروژه های خدماتی در دستور کار برای سال آینده

هدایت تصریح کرد: برای نخستین بار در محدوده ده‌ونک در زمینی که متعلق به شهرداری تهران است، یک پروژه چندمنظوره خدماتی را سال آینده کلنگ‌زنی می‌کنیم. همچنین برای محدوده کن چند پروژه خدماتی پیش بینی کرده ایم. عملیات اجرایی پروژه خدماتی اسلام‌آباد هم سال آینده آغاز می‌شود. در محدوده هایی که قبلا شهرداری فقط برای خدمات اولیه حضور داشت، سال آینده مداخلات جدی و موثر برای توسعه خدمات خواهد داشت. پیش بینی ما این است روند نوسازی، سال آینده روند خوبی باشد. امسال ۳درصد پلاک های باقی مانده بافت فرسوده باید نوسازی می‌شد که خوشبختانه تقریبا انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه باغ‌راه حضرت زهرا(س) تا سال آینده افتتاح خواهد شد، گفت: ۶ پیمانکار مشغول فعالیت بودند که سه پیمانکار اضافه شدند تا سرعت کار بالا برود.

هدایت خاطرنشان کرد: باغ‌راه حضـرت زهرا(س)، بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در تهران به طول ۹.۵ کیلومتر و عرض ۳۰ تا ۳۵ متر است. این پروژه در دو منطقه ۱۷ و ۱۸ در حال انجام است و به عنوان محور گردشگری در این دو منطقه محسوب می‌شود که در ادامه به رودخانه کن متصل می‌شود. در پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) سرانه‌های فرهنگی،‌ آموزشی و درمانی و غیره در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha