فیلم| شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد

مراغه- ایرنا- شانزدهمین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آغاز به کار کرد و برگزاری آن تا ۱۸ بهمن ماه جاری در سینما «فرهنگ» و گالری استاد «نیکخو» ادامه می‌یابد. 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه روز دوشنبه در حاشیه آغاز به کار این رویداد فرهنگی و هنری به خبرنگار ایرنا بیان کرد: شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه ظهر امروز با افتتاح نمایشگاه عکس در گالری استاد نیکخو کلید خورد.

فیلم| شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد
شانزدهمین جشنواره فیلم و عکس مراغه شامل نمایشگاه عکس، اکران فیلم داخلی و خارجی و کارگاه آموزشی است

«یوسف عبدی» افزود: برگزاری این نمایشگاه عکس پس از انتشار یک فراخوان آغاز، و ۱۵۰ اثر از ۳۵ هنرمند به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت ۳۴ عکس منتخب در معرض بازدید قرار گرفت.

به گفته وی «احسان شایان»، «امیر عطارحسینی»، «آنیل محمودزاده»، «بهار رضاپور»، «بهزاد سخی»، «ثمین شقاقی»، «رضا حبابی»، «سحر ابوالقاسمی»، «سمانه عیدی»، «سولماز یزدانی»، «شقایق مهدوی‌نیا»، «ندا صمدی»، «علیرضا ناجیان» و «علی عباسقلی‌زاده» از جمله عکاسان دارای اثر برگزیده هستند.

«عبدی» اضافه کرد: از دیگر عکاسان حاضر در این نمایشگاه می‌توان به «غزال رهنما»، «فرشید ضیاءالملک»، «وحید فلاحی مطلق»، «محدثه امیری»، «محدثه صادقی»، «محمدرضا شیرزاد»، «مسعود مقدم حیدری»، «معصومه عابدزاده»، «مهدی نویدجو»، «مهشید خلیل‌زاده»، «میلاد ابراهیمی»، «نازیلا عابدزاده»، «نازیلا شکری» و «هادی رستمی‌آذر ورجوی» اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا ۲۰ بهمن ماه جاری برای بازدید علاقه‌مندان مهیاست، افزود: شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه طی عصر امروز با برگزاری کارگاه «نقد و تحلیل آثار عکاسان شرکت‌کننده در نمایشگاه» و با حضور استاد «احمد دادرس فیاض» ادامه یافت و در روزهای آینده با اکران فیلم و برگزاری کارگاه آموزشی ادامه می‌یابد.

وی اضافه کرد: بخش فیلم این رویداد فرهنگی و هنری شامل فیلم‌های منتخب جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و فیلم‌های تولیدی انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه است.

اکران «نوشابه مشکی» در ساعت ۱۶:۳۰

بر اساس برنامه شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز، دوشنبه چهار فیلم منتخب جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود که شامل «نوشابه مشکی»، «ضدیخ»، «هرس» و «آچمز» است.

همچنین از ساعت ۱۷:۳۰ امروز، دوشنبه فیلم‌های «تحفه»، «دومینو»، «سنگ نگاره‌ها» و «حس تلقین» به عنوان تعدادی از فیلم‌های تولیدی انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه اکران می‌شود.

شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه از فردا، سه‌شنبه با اکران چهار فیلم منتخب جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ساعت ۱۶:۳۰ ادامه می‌یابد و «آقای هندرسون» به مدت ۱۵دقیقه، « قهوه‌خانه عاشقالر» به مدت ۱۷دقیقه، «نحسی» به مدت ۲۶دقیقه و «۹ دقیقه بامداد» به مدت ۱۴دقیقه اکران می‌شود.

در بخش دوم از روز دوم این رویداد فرهنگی و هنری نیز فیلم‌های «اَتل مَتل یه کودک»، «کریم»، «اجرای یک سکوت»، «خَوَن»،«اجاره داده می‌شود» و «ناشناس» از ساعت ۱۷:۳۰ اکران خواهد شد.

همچنین کارگاه «انتقال تجربه در فیلم کوتاه» از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه با حضور استاد «علیرضا انصاریان» در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

فیلم| شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد
استاد «علیرضا انصاریان»، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و عکاس متولد مراغه است که از سال ۱۳۷۰ با «عباس کیارستمی» همکاری نزدیک داشت و از چهره‌های شناخته شده سینمای ایران به شمار می‌رود

شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه در سومین روز خود شاهد برگزاری کارگاه آموزشی «ژانر بومی‌گرایی در فیلم کوتاه» با حضور استاد «هادی افتخارزاده» خواهد بود و این کارگاه نیز ساعت ۱۷ روز چهارشنبه در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا انجمن سینمای جوانان مراغه در زمینه آموزش و تولید فیلم کوتاه و عکاسی بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha