امام جمعه تبریز: هدف دشمنان کاهش اقتدار نظام دینی است

تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: هدف اصلی دشمنان از هجمه های سنکین فرهنگی علیه ایران اسلامی، کاهش اقتدار نظام دینی است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز دوشنبه در یادواره ۱۲۰ شهید بخش مهربان، افزود: دشمنان طی سال های پس از انقلاب با انواع توطئه ها تلاش های زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن مردم سالاری دینی در کشور کردند، اما در سایه رهنمودهای فرماندهی کل قوا و هوشیاری نیروهای مسلح، اقتدار نظام جمهوری اسلامی به حدی است که امروز موشک‌های ما لرزه بر اندام دشمنان می اندازد.

وی به اهمیت انتخابات آینده اشاره کرد و با بیان اینکه شرکت در این عرصه مهم، نشانه اعتقاد به نظام اسلامی است، اظهار کرد: هر کسی که به نظام اسلامی اعتقاد دارد باید شرکت در انتخابات را وظیفه‌ خود بداند.

حجت الاسلام آل هاشم مشارکت گسترده در انتخابات را اصل اساسی خواند و یادآور شد: دشمن از مدت ها قبل حساب کرده است که چه تعداد از مردم ایران در انتخابات شرکت خواهند کرد و با این کار می‌خواهند مشروعیت نظام اسلامی را ارزیابی کنند.

وی یادآور شد: انتخابات به خاطر اسلام و انقلاب و تقویت اهداف والای امام خمینی(ره) و منویات رهبری بسیار پراهمیت است و هر چند مشکلات متعدد اقتصادی و معیشتی در جامعه وجود دارد، اما بابد در انتخابات شرکت کنیم تا دشمنان شاد نشوند.

حجت الاسلام آل هاشم مشارکت پایین مردم را از اهداف اصلی دشمنان دانست و گفت: حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری وظیفه دینی و ملی ماست و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال هم باید نسبت به سال‌های گذشته با شکوه تر باشد.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی و پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha