بزرگترین تعمیرات پالایشگاهی در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خیلج‌فارس گفت: بزرگترین تعمیرات پالایشگاهی شامل تعمیر اساسی واحدهای «تقطیر»، «تصفیه هیدروژنی نفتا»، «اکتانایزر»، «سی‌سی آر» و «ایزومریزاسیون» در این پالایشگاه آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا جعفرپور روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: تعمیرات اساسی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به عنوان دومین مرحله تعمیراتی، به مدت یک ماه و با مشارکت ۲ هزار و ۵۳۲ نیروی متخصص ایرانی در حال اجرا است.

وی بیان کرد: در این تعمیرات ۵۵۰ هزار مترمکعب داربست‌بندی اجرا شد، ۱۷۸ دستگاه ماشین سبک و سنگین در حال فعالیت است و تا پایان تعمیرات ۵۸۳ قطعه از تجهیزات پالایشگاه بازرسی می‌شود.

مدیرعامل پالاشگاه ستاره خلیج‌فارس اظهار کرد: با اجرای تعمیرات در سال‌های گذشته، توقف‌های اضطراری در این پالایشگاه از ۱۳۰ ساعت به ۱۳ ساعت کاهش یافت.

جعفرپور یادآورشد: تعمیرات اساسی مرحله یک پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس سال گذشته انجام شد و تعمیرات اساسی مرحله سوم نیز سال آینده اجرا می‌شود.

وی گفت: در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس روزانه ۴۳ میلیون لیتر بنزین و مشتقات آن، ۱۶ میلیون لیتر نفت گاز و نفت سفید، یکهزار و ۵۰۰ تن گاز مایع و همچنین محصول گوگرد، انواع نفتا و حلال‌ها تولید می‌شود.

به گزارش ایرنا، پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ۴۰ درصد بنزین کشور را تامین می‌کند و سهم قابل‌توجهی نیز از سایر فرآورده‌ها مانند گاز مایع و نفت سفید را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha