استاندار فارس: نمی‌گذاریم اعتماد مردم به صندوق آرا مخدوش شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، صندوق رای را امانتی گرانبها نزد برگزارکنندگان انتخابات دانست و گفت: از حوزه های نظارتی می خواهم بر مجریان انتخابات هم نظارت کنند تا در صورتی که به نفع شخص خاصی اقدامی شد موضوع را پیگیری کنند تا اعتماد مردم به صندوق آرا مخدوش نشود.

به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، در جلسه ستاد نظارت بر انتخابات استان فارس افزود: با تدبیر بنیان گذار انقلاب اسلامی مبنی بر تاسیس شورای نگهبان و لحاظ آن در بطن قانون اساسی، این نهاد ارزشی، همواره از انحراف نظام جلوگیری کرده است.

وی، با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات های مختلف و متعدد در دوران پس از پیروزی انقلاب ادامه داد: انتخابات ۱۱ اسفند امسال اهمیتی دو چندان دارد چرا که پس از دوره ای برگزار می شود که تمام جبهه استکبار و مخالفان جمهوری اسلامی، متحد شده اند تا پیشرفت و توسعه ایران عزیز را متوقف کنند، اما به مقصود پلید خود نمی رسند.

او اظهار کرد: محکم در میدان هستیم و با برگزاری انتخاباتی باشکوه اقتدار ایران اسلامی را بالاتر خواهیم برد.


استاندار فارس، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت چهار اصل امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت در انتخابات گفت: امنیت انتخابات را در دستگاه های اجرایی با همکاری همه نهادها تامین خواهیم کرد.

ایمانیه، خواستار همکاری حداکثری ستادهای اجرایی و ستادهای نظارت و برخورد قاطع با متخلفان انتخاباتی شد و گفت: ستادهای نظارت استان بر عملکرد مدیران اجرایی انتخابات نیز نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: مدیران دولتی به هیچ وجه اجازه ندارند تا پایان فرآیند انتخابات در دفاتر، همایش‌ها و مراسم های منتسب به کاندیداها حضور یابند و شرکت کنند و در صورت مشاهده این موارد، مراتب را به معاون سیاسی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان منعکس کنید تا برخورد لازم صورت پذیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha