شاهچراغی: میدان رقابت باز است/ نامزدهای تایید صلاحیت شده افزایش می‌یابند

تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه طی روزهای آینده بر تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده اضافه می‌شود، گفت: جمع‌بندی ما در مناطق و حوزه‌های انتخابیه مختلف بیانگر این است که میدان رقابت فراهم است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «سید محمدتقی شاهچراغی» امروز (یکشنبه) در همایش «منتخبین مردم‌نهاد در شوراهای توسعه و حمایت» گفت: در هر مقطعی که حضور مردم پررنگ‌تر و کامل‌تر بوده، آن دوره اثربخش‌تر هم بوده است. البته مردم ایران هم جنسشان این است که هر زمان احساس می‌کنند به رغم همه مشکلات و گله‌مندی‌ها، لازم است حضور پیدا کنند، در صحنه حاضر می‌شوند.

معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: طبق نظرسنجی‌ها، مردمی که سطح زندگی متوسط و رو به پایین دارند، در اعلام و مشارکت، نقش بیشتری دارند.

وی ادامه داد: ما در این میدان تقابل، در یک جنگ رسانه‌ای سخت و سنگین قرار داریم. دشمنان به شدت بر طبق یأس، ناامیدی، تأثیر نداشتن و حضور نداشتن در صحنه انتخابات می‌کوبند. در مقطعی می‌گفتند رقابت وجود ندارد اما شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده که بیش از ۱۳ هزار نفر تاکنون تأیید صلاحیت شدند و احتمالا دوباره تا ۲ یا ۳ روز آینده افزایش پیدا خواهد کرد و به واجدین شرایط افزوده می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: جمع‌بندی ما در مناطق و حوزه‌های انتخابیه مختلف بیانگر این است که میدان رقابت فراهم است. بعضی از افراد هم در چند روز آینده اضافه می‌شوند.

شاهچراغی با اشاره به تقابلی که در فضای رسانه ای توسط دشمنان انقلاب اسلامی به وجود آمده است، اظهار کرد: با وجود تلاش های معاندان، مردم خود را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری آماده می کنند.

وی موسسات مردم نهاد را از حلقه های ارتباطی مشارکت در امر انتخابات دانست و افزود: تشکل های مردم نهاد باید در راستای هموار کردن مسیر حضور مردم در همه عرصه ها از جمله انتخابات باشند؛ چرا که حضور مردم به معنای امنیت، ثبات، رشد و تعالی آینده کشور خواهد بود.

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به تجربیات نهادهایی همچون وزارت کشور، بسیج، سازمان تبلیغات، وزارت ورزش، هلال احمر و سایر سازمان ها پیشنهاد کرد: تشکل های مردم نهاد حوزه های فعالیت خود در کشور را بلوک بندی و منطقه بندی کنند تا عملکرد آنها تسریع و تسهیل یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha