آیین‌نامه حمایت از مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در مرحله کارشناسی هیات دولت است

اهواز- ایرنا- مدیر کل دفتر آموزش فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حمایت دولت سیزدهم و رییس جمهور از مقوله مهارت‌آموزی دانش‌آموزان گفت: آیین‌نامه حمایت از مهارت‌آموزی در دوره دوم متوسطه در مرحله کارشناسی توسط هیات دولت قرار دارد.

به گزارش ایرنا عباس بیات روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دست‌سازه‌های هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در بخش‌های هنر، صنعت، خدمات و کشاورزی اهواز بیان کرد: مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و هدایت آن‌ها به سمت هنرستان‌ها و پرورش دانش‌آموزان متخصص ، مورد توجه دولت مردمی سیزدهم است.

وی گفت: با تصویب نهایی آیین‌نامه حمایت از مهارت‌آموزی و ارائه آن به هنرستان‌ها قطعا در آینده شاهد ارتقای کیفیت آموزش در این مراکز و تربیت نیروهایی متخصص قدرتمند برای کشور خواهیم بود.

بیات اظهار کرد: توسعه مهارت‌آموزی و تربیت نیروهای متخصص به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند و با تزریق نیروهای متخصص به بخش تولید کشور شاهد پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر این حوزه در کشور خواهد بود.

مدیر کل دفتر آموزش فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خوزستان طی ۲ سال اخیر جهش خوبی را در گرایش دانش‌آموزان به رشته‌های مهارتی کسب کرده است ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه باید بیش از ۷۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی به سمت مهارت‌آموزی هدایت شوند.

وی گفت: هفت هزار و ۳۰۰ هنرستان در کشور وجود دارد که در بخش‌های صنعت، خدمات کشاورزی و هنر رشته‌های مختلفی را آموزش می‌دهند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز در این بازدید توضیح داد: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی دانش‌آموزان با دستاوردهای حوزه فنی و حرفه‌ای و رشته‌های مختلف مهارتی و هنری است.

عبدالله حبیبی اظهار کرد: باید از روش‌های مختلف برای ترغیب دانش‌آموزان برای تحصیل در هنرستان‌ها و کسب مهارت به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در استان استفاده کرد.

وی گفت: آموزش و پرورش استان تلاش دارد تا ظرفیت‌ها و کارآمدی هنرستان‌ها بیش از پیش تبیین شود و بر اساس برنامه توسعه هفتم ۱۰۵ هزار دانش‌آموز استان باید جذب هنرستان‌ها شوند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خاطر نشان کرد: خوزستان در توسعه کمی و کیفی هنرستان‌ها رتبه نخست کشو را کسب کرده است.

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه نمایشگاه دست‌سازه‌های هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در بخش‌های هنر، صنعت، خدمات و کشاورزی شهرستان اهواز در محل مرکز رشد مهارت این شهرستان گشایش یافت.

۴۵۰ هنرستان در خوزستان وجود دارد که بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان طی ۲ سال اخیر جذب دانش‌آموز در هنرستان‌های استان ۴۳ درصد رشد یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha