۱۴ بهمن ۱۴۰۲، ۲۱:۰۳
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85375421
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تسلیم یادداشت اعتراض آمیز عراق به کاردار سفارت آمریکا در بغداد
وزارت امور خارجه عراق

تهران – ایرنا – وزارت امور خارجه عراق روز شنبه با فراخواندن «دیوید بیرکر» کاردار موقت سفارت آمریکا در بغداد، یادداشت اعتراض آمیزی را تسلیم وی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بغداد الیوم، وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد «دیاری احمد مجید» رئیس اداره آمریکا در آن وزارتخانه با احضار کاردار موقت آمریکا در عراق یادداشت اعتراض آمیز دولت بغداد علیه تجاوز آمریکا به منطقه عکاشات و القائم را تسلیم وی کرد. این حمله هوایی منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از شهروندان از جمله غیرنظامیان و تخریب ساختمان ها و اموال شهروندان عراقی شد.

این بیانیه می افزاید: دولت عراق بار دیگر بر مخالفت با تبدیل شدن خاک کشورش به صحنه ای برای تسویه حساب کشورهای متخاصم تأکید و اعلام می کند که این کشور، مکان مناسبی برای ارسال پیام و قدرت نمایی بین طرف های متخاصم نیست و دولت بغداد براساس مسوولیت اخلاقی، میهنی و قانونی اش، همه تلاش های خود را برای حفظ سرزمین، شهرها و جان شهروندان غیر نظامی و همه نیروهای نظامی اش به کار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، ساعاتی پیش حشد شعبی عراق با انتشار بیانیه ای تأکید کرد بر اثر تجاوز بامداد شنبه آمریکا به نیروهای مقاومت در غرب عراق، ۱۶ نفر شهید و ۳۶ تن زخمی شدند و جستجو برای یافتن مفقودین ادامه دارد.

حشد شعبی تأکید کرد آمادگی ما را برای هر گونه دستور صادره از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح برای حفظ حاکمیت، وحدت ارضی و امنیت ملت عراق اعلام می کنیم.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد شنبه از انجام حملات به مواضعی در خاک سوریه و عراق خبر داد.

آمریکا مدعی است که این حملات در اقدامی تلافی‌جویانه نسبت به کشته شدن سه نظامی این کشور در پایگاهی در شمال شرق اردن صورت گرفته‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha