درخشش تیم دانش‌آموزی ایران در مسابقات جهانی علوم و اختراعات ۲۰۲۴ تایوان 

تهران - ایرنا - نماینده علمی و سرپرست تیم ایران گفت: تیم دانش‌آموزی ایران در مسابقات جهانی علوم و اختراعات جهانی تایوان ۲۰۲۴ با درخشش خود کسب مقام چهارم این دوره از مسابقات را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، مهدی رشیدی‌جهان روز شنبه درباره برگزاری مسابقات جهانی علم و اختراعات ۲۰۲۴ تایوان اظهار داشت: تیم دانش‌آموزی ایران در رقابت با تیم‌های برگزیده از ۲۸ کشور و در رشته فنی مهندسی به این درخشش دست یافته است.

وی با اشاره به موفقیت تیم منتخب دانش‌آموزی ایران در مسابقات علوم و اختراعات جهانی تایوان ۲۰۲۴، ادامه داد: این دوره از مسابقات با حضور تیم‌های منتخب از ۲۸ کشور جهان به مدت پنج روز و در روزهای ۲۸ ژانویه تا ۲ فوریه به میزبانی کشور تایوان برگزار شد.

وی اضافه کرد: این مسابقات به عنوان یکی از معتبرترین مسابقات جهانی توسط وزارت آموزش تایوان و مرکز علوم و آموزش تایوان برگزار می‌شود که ۲۸ کشور در این مسابقات، برگزیدگان مسابقات داخلی خود را اعزام کردند.

درخشش تیم دانش‌آموزی ایران در مسابقات جهانی علوم و اختراعات ۲۰۲۴ تایوان 

رشیدی جهان افزود: در رشته فنی مهندسی ۴۱ تیم از ۲۸ کشور به مرحله نهایی رسیده بودند که در این مرحله، تیم ۲ نفره ایران پس از تیم‌های تایوان، آمریکا و روسیه موفق به کسب مقام چهارم این دوره از مسابقات جهانی علوم و اختراعات تایوان ۲۰۲۴ شد.

سرپرست تیم ایران گفت: مهراد فریدی و ایلیا حاجی به عنوان نمایندگان ایران در رشته فنی مهندسی در این رویداد جهانی شرکت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha