هوای تهران در وضعیت نارنجی/ گروه‌های حساس در خانه بمانند

تهران بزرگ - ایرنا - شاخص کیفیت آنی هوای تهران در کمتر از ۶ ساعت از وضعیت سالم به وضعیت نارنجی تغییر کرد و در این شرایط توصیه می‌شود گروه‌های حساس جامعه در منزل بمانند.

به گزارش ایرنا، شاخص آنی کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۱۴ قرار گرفت که ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است.

در این شرایط توصیه می‌شود تا سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و عروقی و زنان باردار از تردد غیرضروری در شهر و فعالیت فیزیکی سنگین خودداری کنند.

این در حالیست که در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۹۰ قابل قبول قرار داشت.

براساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، هم اکنون هوای چهار منطقه تهران در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه قرار دارد.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۲۰۸ روز هوای قابل قبول، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha