۱۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۴۲
کد خبر: 85374987
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

رکورد مصرف گاز در استان همدان شکسته شد

۱۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۴۲
کد خبر: 85374987
رکورد مصرف گاز در استان همدان شکسته شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: مصرف گاز طبیعی در استان طی ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب رسید و رکورد تازه‌ای امسال در مصرف ثبت شد.

مجید الهیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی بارش برف و سردی هوا میزان مصرف گاز طبیعی در استان همدان افزایش یافت و مشترکان استان چهار درصد بیشتر از روز قبل گاز طبیعی مصرف کردند.

وی اظهار کرد: این میزان مصرف گاز طبیعی، بیش از ۱۰ درصد افزایش نسبت به میانگین مصرف ماه جاری را نشان می‌دهد.

الهیاری تصریح کرد: مشترکان گاز استان همدان در طول یک ماه گذشته نزدیک به ۳۹۷ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۹۲۶ متر مکعب گاز مصرف کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان اظهار کرد: استان همدان، نزدیک به ۶۷۰ هزار مشترک گاز دارد که از این تعداد، ۶۱۰ هزار مشترک خانگی و تجاری هستند که از تعداد کل مشترکان گاز استان، ۴۴۰ هزار مشترک شهری و ۲۳۳ هزار مشترک نیز روستایی هستند.

وی تاکید کرد: مشترکان گاز استان همدان با رعایت نکات مربوط به صرفه جویی انرژی ما را در خدمت رسانی بهتر و تامین گاز مورد نیاز همه مناطق استان یاری کنند.

به گزارش ایرنا، به منظور صرفه جویی در مصرف گاز، ساعت کار دستگاه های اجرایی استان همدان تا ۱۵ اسفند از هشت صبح آغاز خواهد شد.

استان همدان ۱۰ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز دارد و در سال ۱۳۹۷ به عنوان نخستین استان سبز کشور همه شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار آن از نعمت گاز برخوردار شدند.

۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی بالای ۲۰ خانوار استان گازرسانی شده است و ۲۵ روستای کمتر از ۲۰ خانوار نیز در فهرست گازرسانی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha