استاندار: رتبه آذربایجان‌غربی در حوزه بهره وری ۲۲‌پله در کشور ارتقا یافت

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بهبود بسیاری از شاخص های استان در حوزه های مختلف اقتصادی گفت: رتبه استان در حوزه بهره وری بین ۳۱ استان کشور ۲۲ پله بهبود یافته که بهترین عملکرد بوده است.

به گزارش ایرنا، محمدصادق معتمدیان روز شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد، افزود: در سال ۱۴۰۰ رتبه استان در حوزه بهره وری، بیست و نهم بود که امسال به رتبه هفتم در این خصوص رسیده ایم.

وی اضافه کرد: با توجه به این ارتقا، بخش مهمی از رشد شاخص های اقتصادی استان به مدد بهبود بهره وری بوده است.

استاندار آذربایجان‌غربی از برنامه ریزی برای اتمام طرح های نیمه تمام در استان طی ۲ سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در طول فعالیت دولت مردمی سیزدهم، بیش از پنج هزار پروژه نیمه تمام در استان افتتاح شده است.

معتمدیان ادامه داد: برای اجرای این تعداد طرح علاوه بر جذب منابع اعتباری استانی، از منابع ملی نیز استفاده قابل توجهی شده است.

وی با اشاره به سفر پرخیر و برکت سال گذشته رییس جمهور به آذربایجان غربی گفت: در این سفر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای استان تصویب شد که تخصیص بخشی از آن نیز در اجرای طرح های جدید و نیمه تمام موثر بوده است.

وی با اشاره به جهش قابل توجه در حوزه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان‌غربی طی ۲ سال گذشته افزود: این امر علاوه بر بهبود شاخص ها، رضایتمندی عمومی مردم را نیز به ویژه در روستاها موجب شده است.

استاندار آذربایجان ‌غربی با اشاره به انجام ۱۰۰ سفر شهرستانی با حضور در ۲۰ شهرستان و ۴۸ شهر استان اضافه کرد: با این سفرها، از تصمیم‌گیری در اتاق های دربسته فاصله گرفته ایم‌ و امروز همه مدیران طرح های عمرانی را به طور کامل احصا کرده و وضعیت آن را به صورت دقیق مطلع هستند.

معتمدیان همچنین بر توجه ویژه برای اختصاص اداره‌کل راه آهن برای آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: این امر می تواند در پیشبرد برنامه های حوزه ریلی در استان بسیار موثر باشد.

#پیشرفت_آذربایجان_غربی

#پیشرفت_ایران

#جام_رسانه_امید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha