۱۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 85374632
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ مادر باردار روستایی در مهاباد با اقدام به موقع اورژانس نجات یافتند

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: پس از بارش برف و مسدودی تعدادی از راه های روستایی ۲ مادر باردار در این شهرستان با اقدام به موقع اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

امید صادق امیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وصول گزارشی ناشی از پیگیری ماماهای مرکز بهداشت مبنی بر اعلام وجود مادران باردار پرخطر در روستاهای “خال دلیل” و”کانی رش” در محور مهاباد به سردشت بلافاصله تیم سلامت مرکز بهداشت مهاباد متشکل از مدیر شبکه بهداشت و درمان، رییس مرکز بهداشت، کادر مامایی و تیم اورژانس ۱۱۵ وارد عمل شدند.

وی اضافه کرد: پس از هماهنگی با دبیر ستاد بحران، اداره راهداری، بخشدار و دهیاران مربوطه و پیمودن مسافت طولانی به محل اقامت مادران باردار رسیده و ضمن ارائه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی و با تلاش چند ساعته مادران باردار را به بیمارستان انتقال دادند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد ادامه داد: در این عملیات یک نفر مادر باردار از اهالی روستای “خال دلیل” با علائم فشار خون بالا و تنگی نفس با سن بارداری ۳۶ هفته و یک نفر خانم باردار دیگر از اهالی روستای” کانی رش” با علائم سرگیجه و تاری دید و حالت تهوع با سن حاملگی ۳۰ هفته به موقع به بیمارستان انتقال یافتند.

صادق امیری با بیان اینکه این روستاها از توابع بخش خلیفان هستند، اظهار کرد: در حال حاضر حال هر ۲ مادر و نوزاد هایشان خوب و وضعیت آنان سالم و پایدار گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، تا نیمه اول بهمن ماه سال جاری ۵۰ مادر باردار در این شهرستان شناسایی شده است که بیشتر آنها به مرکز شهر منتقل شده اند.

بارش برف با ورود یک سامانه بارشی قوی از اواخر هفته گذشته آذربایجان غربی را تحت تاثیر خود قرار داد.

#پیشرفت_آذربایجان_غربی

#پیشرفت_ایران

#جام_رسانه_امید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha