۱۵ بهمن ۱۴۰۲، ۸:۲۷
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 85374300
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۲ میلیارد ریال تجهیزات توانبخشی مددجویان بهزیستی خراسان‌شمالی تامین شد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل بهزیستی خراسان‌شمالی گفت: ۱۰۲ میلیارد ریال انواع تجهیزات توانبخشی از ابتدای سالجاری تاکنون تامین و میان مددجویان این نهاد در استان توزیع شد.

محسن توحیدی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۸۱ میلیارد ریال برای خرید وسایل کمک توانبخشی و ۲۱ میلیارد ریال نیز مربوط به خرید خدمات توانبخشی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه وسایل کمک توانبخشی شامل ویلچر، سمعک، باطری سمعک، تشک مواج و سایر اقلام است افزود:‌ خرید وسایل کمک توانبخشی برای گروه هدف در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌شمالی تصریح کرد: خرید خدمات توان‌پزشکی معلولان، هزینه های پروتز و اندام های مصنوعی معلولان، کاشت حلزون و کمک هزینه تغذیه با افزایش رشد ۶۲ درصدی نسبت به سال قبل برخوردار است.

وی افزود: تمامی افراد دارای معلولیت پشت نوبت دریافت مستمری ماهیانه زیر پوشش این سازمان حمایتی هستند که اینک هیچ پشت نوبتی در این خصوص وجود ندارد.

توحیدی مقدم خاطرنشان کرد: پرداخت مستمری به ۲۱ هزار و ۶۵۵ نفر از افراد دارای معلولیت نیز امسال با افزایش رشد سه درصدی نسبت به سال قبل مواجه است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌شمالی گفت: یکهزار و ۱۹۰ نفر از خانواده های دارای افراد معلول این استان ماهانه حق پرستاری و مددکاری دریافت می کنند که ۸۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: پرداخت حق پرستاری ضایعه نخاعی به ۳۵۶ نفر از افراد دارای معلولیت نیز هفت درصد رشد یافته است.

توحیدی مقدم خاطرنشان کرد: راه اندازی هفت خانه حمایتی توانبخشی در سطح استان با ظرفیت ۷۰ نفر و یک مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن در شهرستان اسفراین از جمله عملکرد حوزه توانبخشی استان در این مدت است.

وی گفت: ۱۶ مرکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی، ۱۴ خانه حمایتی توانبخشی، ۲۲ مرکز روزانه آموزشی توانبخشی، حرفه آموزی و کارگاه های تولیدی حمایتی، هفت مرکز ویزیت در منزل و ۵ مرکز مراقبت در منزل ماهانه از این سازمان حمایتی یارانه می گیرند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌شمالی با بیان اینکه بیش از ۱۱۷ هزار نفر زیر پوشش این سازمان حمایتی در استان قرار دارند افزود: از این تعداد؛ ۲۵ هزار نفر معلول و این افراد دارای معلولیت های جسمی و حرکتی، بینایی، شنیداری، روانی مزمن و صوت و گفتار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha