۱۲ طرح زیرساختی آب منطقه‌ای مازندران در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

ساری- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از بهره‌برداری ۱۲ طرح زیرساختی این شرکت با مجموع اعتبار یک‌هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال در بخش‌های آبرسانی، آبیاری کشاورزی و حفاظت رودخانه‌ها و کلنگ‌زنی یک پروژه تامین آب آشامیدنی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داوودیان روز پنجشنبه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تکمیل ۱۲ طرح زیرساختی بخش آب توسط این دستگاه خبر داد و اظهار کرد: این ۱۲ طرح شامل یک مجتمع آبرسانی روستایی، پنج طرح تامین آب کشاورزی و ۶ دیوار حفاظتی است که طی یک سال اخیر اجرا شد و اکنون به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: مجتمع آبرسانی ۱۴ روستای دهستان لفور سوادکوه شمالی که گام نخست آن با آبرسانی به پنج روستا در دهه فجر پارسال گشایش یافته بود طی یک سال گذشته با آبرسانی به چهار روستای عالم‌کلا، تمر، لودشت و پاشاکلا با صرف ۵۰۰ میلیارد ریال به پایان گام دوم رسید و همزمان با دهه فجر ساکنان این چهار روستا نیز از نعمت آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از ۶ دیوار حفاظتی شامل کورکورسر در نوشهر، تازه‌آباد در بهنمیر، عسل‌سر و زوات شرق در چالوس، واز در نور و ولیکرود در فریدونکنار نیز بخشی از برنامه‌های آب منطقه‌ای مازندران به مناسبت دهه فجر امسال است.

۱۲ طرح زیرساختی آب منطقه‌ای مازندران در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

داوودیان با بیان این‌که دیوارهای حفاظتی نقش مهمی در تثبیت بستر و جلوگیری از خسارات ناشی از طغیان رودخانه‌ها دارند، افزود: طول مجموع این پنج دیوار حفاظتی ۶۸۸ متر است که با ۴۴۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.

وی به تکمیل پنج طرح تامین آب کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: سد انحرافی جوربند شهرسان نور با اثربخشی تامین آب برای ۸۰ هکتار زمین کشاورزی، سد انحرافی ملک‌جوی کلاردشت با سطح زیر پوشش ۸۰ هکتار، مرمت و بازسازی ۲ آب‌بندان در بهشهر شامل آب‌بندان‌های سارو با اثربخشی برای ۱۶۰ هکتار زمین کشاورزی و آب‌بندان زاغمرز با سطح زیر پوشش ۱۸۰ هکتار و طرح اضطراری انتقال آب از شبکه البرز به سیاهرود در جویبار پنج طرحی هستند که به مناسبت دهه فجر به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از برنامه‌ریزی برای کلنگ‌زنی یک مخزن آب آشامیدنی برای غرب استان در دهه فجر نیز خبر داد و گفت: عملیات اجرایی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب آشامیدنی رامسر شنبه آینده -۱۴ بهمن- با حضور استاندار مازندران آغاز می‌شود. با اجرای این طرح پایداری تامین آب آشامیدنی رامسر افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha