لغو امتیاز در انتظار شرکت‌های گران‌فروش بلیت هواپیماست

تهران- ایرنا- رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه برخورد قانونی با گران فروشی بلیت هواپیما انجام شده است، تصریح کرد: برخورد شدید و حتی لغو امتیاز در انتظار آن دسته از افراد سودجو و پلتفرم‌ (سکو) هایی خواهد بود که با توجه به شرایط موجود در حال سوءاستفاده هستند.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، محمد محمدی بخش امروز، پنجشنبه ۱۲ بهمن در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران و در حاشیه مراسم سالروز بازگشت رهبر انقلاب اسلامی به کشور و آغاز دهه فجر، با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص قیمت بلیت هواپیما گفت: بعد از ابلاغ رای دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار، نامه ای برای این دیوان ارسال شد.

وی افزود: رییس دیوان عدالت اداری اعلام کرد که فعلا رای برای ابلاغ متوقف و به جلسه کارشناسی موکول شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در جلسه شورای عالی هواپیمایی مصوب شد که همه شرکت ها ملزم به رعایت سقف ابلاغی سازمان هواپیمایی کشوری تا زمان تعیین تکلیف رای دیوان باشند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: شرکت هایی که سقف نرخ های ابلاغ شده از سوی این سازمان را رعایت نکنند با برخورد قانونی مواجه می شوند که می توان به ورود سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضاییه در هفته گذشته، اعمال جریمه های سنگین و برخورد با برخی شرکت ها نیز اشاره کرد.

لغو امتیاز در انتظار شرکت‌های گران‌فروش بلیت هواپیماست
محمد محمدی بخش، رییس سازمان هواپیمایی کشوری

محمدی بخش خاطرنشان کرد: با آن دسته از افراد سودجو یا پلتفرم هایی که با توجه به شرایط موجود در حال سواستفاده هستند، برخوردی شدیدتر می شود و حتی لغو امتیاز در انتظار آن ها خواهد بود.

وی با اشاره به ادعای برخی شرکت ها مبنی بر داشتن رفتار قانونی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما تا زمان نظر قطعی رای دیوان گفت: فاصله زمانی کمتر از یک هفته و مربوط به زمانی است که سازمان هواپیمایی کشوری بلافاصله ابلاغ کرده و واجب الاجراست.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: افزایش قیمت ها باید با تصویب شورای عالی هواپیمایی باشد تا ماهیت قانونی داشته باشد مگر اینکه بر اساس رای دیوان عدالت اداری، متنوع سازی نرخ انجام شود که در این صورت باز هم شورای عالی هواپیمایی نظر کارشناسی خود را اعلام می کند تا شاهد رها شدگی در خصوص نرخ بلیت هواپیما نباشیم.

محمدی بخش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برخوردی با ایرلاین هایی خواهد شد که در لحظه آخر اقدام به لغو پرواز می کنند، گفت: به طور کلی، روزانه سه تا چهار پرواز به دلیل شرایط جوی ناپایدار یا عملیاتی لغو می شود. البته رفتار قانونی در قبال حقوق مسافر انجام می شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در شرایطی که نوسانات نرخ ارز، تحریم ها، عدم ترخیص قطعات، ناوگان هواپیمایی و موضوعات متعدد نگهداری از صنعت هواپیمایی را با مشکل مواجه کرده است، فقط می توان با تعامل و همکاری همه دست اندرکاران از این صنعت مراقبت کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اجازه هیچگونه اقدام هیجانی در صنعت هوانوردی کشور داده نمی شود و مردم مطمئن باشند که اولویت سازمان هواپیمایی کشوری ابتدا ایمنی و امنیت، سپس تسهیلات و سایر موارد است.

اخبار مرتبط