رییس فدراسیون: ۱۲ هزار نفر به صورت سازمان یافته در اسکواش فعال هستند

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش گفت: نگاه ویژه‌ای به بخش استعدادیابی و پشتوانه سازی داریم و هم اینک ۱۲ هزار نفر به صورت سازمان یافته این رشته را در کشور دنبال می‌کنند که با ورزشکاران عمومی به ۲۰ هزار نفر می‌رسند.

به گزارش ایرنا، امیر عزیزی‌پور روز پنجشنبه در حاشیه مرحله پایانی مسابقات جایزه بزرگ اسکواش در گفت‌وگو با خبرنگاران در مشهد افزود: همچنین به منظور همگانی کردن این ورزش تفاهم نامه‌هایی با آموزش و پرورش و دیگر نهادها به امضا رسیده است. همچنین تفاهم نامه‌ای با آستان قدس رضوی به امضا رسید که این رشته در استان به صورت ویژه‌تر دنبال شود.

وی با بیان اینکه رشته اسکواش نیز توسط هیات اجرایی برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۸ پذیرفته شده است، افزود: از الان باید کارهای ویژه‌تری برای حضور در المپیک انجام دهیم و برنامه های راهبردی در این خصوص تدوین کرده‌ایم. همچنین در چهار ماه نخست سال آینده، سه مسابقه در کشورهای قطر، پاکستان و چین خواهیم داشت و ورزشکاران ملی‌پوش را باید با آمادگی کامل اعزام کنیم.

رییس فدراسیون اسکواش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مسابقات جایزه بزرگ در مشهد، گفت: در این مسابقات از دهم بهمن ماه رقابت ۳۲ نفر آغاز شده و امروز مرحله پایانی مسابقات است. به هشت نفر برتر در مجموع ۲ هزار و ۴۰۰ دلار جایزه اهدا خواهد شد.

رییس فدراسیون: ۱۲ هزار نفر به صورت سازمان یافته در اسکواش فعال هستند

وی ادامه داد: از هفته نخست آینده نیز مسابقات لیگ برتر اسکواش با حضور هفت تیم در بخش مردان و ۶ تیم در بخش بانوان به میزبانی گیلان آغاز خواهد شد.

عزیزی‌پور اظهار کرد: خانه اسکواش خراسان رضوی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که امیدواریم در سال آتی به بهره‌برداری برسد و یک مجموعه خوب و خاص در شرق کشور داشته باشیم. این استان ظرفیتهای بسیار خوبی در اسکواش دارد و مسیر حرکت خود را پیدا کرده است.

وی در خصوص فعالیت بانوان در این رشته هم، گفت: طبق ارزیابیهای انجام شده و ظرفیتهای موجود می‌توانیم جزو چهار تیم برتر آسیا در اسکواش بانوان باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha