شخصیت امام راحل به دانش‌آموزان و نسل جوان جامعه معرفی شود

سنندج-ایرنا-استاندار کردستان گفت:همه ما بویژه معلمان وظیفه داریم شخصیت امام راحل را بیشتر در میان دانش‌آموزان و نسل جوان جامعه به عنوان آینده سازان این مملکت معرفی کنیم.

به گزارش ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه در آیین نمادین زنگ انقلاب در مدرسه شهید نامدار مرادی سنندج اظهار کرد: شخصیت امام راحل یک شخصیت کم نظیر بود اما در شناساندن شخصیت وی در جامعه کم کاری شده است و امروز دشمن می‌خواهد ما را ازنظام دور کند لذا تلاش می‌کند شناخت وارونه‌ای ازامام داشته باشیم و نسل جدید با این شخصیت بزرگ به نوع دیگری آشنا شوند.

وی ازعوامل آموزش و پرورش خواست برای شناخت شخصیت امام ایده‌ای یا مسابقه‌ای طراحی کنند تا دانش‌آموزان بتوانند در زمینه شخصیت امام مطالعه کنند و در دام توطئه ها و دسیسه‌های دشمنان که با تمام قوا روی نسل جوان ما برنامه ریزی کرده است نیفتند.

استاندار کردستان یادآور شد: شهید مطهری به عنوان یکی از تئوریسین‌های انقلاب و یکی از بزرگ مردان دینی در دوره ما با چهار وصف شامل ایمان به خدا، هدف، راهی که انتخاب کرده و ایمان به مردم، امام را معرفی کرد لذا ما نیز باید تلاش کنیم این شخصیت بزرگ را بیشتر به جوانان بشناسانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در طول ۴۵ سال از عمر خود دستاوردهای خوبی برای ما داشته است که باید معرفی شود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با همه انقلاب‌ها یک تفاوت بزرگ دارد و آن‌هم این است که انقلاب ما متکی به اراده و خواست مردم بود و محور حرکت و قیام مردم امامی بود که گوش به فرمان خدا وبراساس فرامین قرآن حرکت می کرد.

زارعی‌کوشا افزود: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود، یک کودتای نظامی نبود و مردم به داشته‌های ایرانی و اسلامی خود رجوع کرده و تصمیم گرفتند نظامی را که همه موجودیتش وابسته به بیگانگان بود و هیچ اراده ای از خود نداشت کنار بگذارند و نظامی را که با رای مردم و براساس مبانی اسلامی و ایرانی تشکیل می شود، ایجاد کنند.

در این آیین راس ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه ساعت ورود امام راحل به میهن اسلامی، زنگ گلبانگ انقلاب توسط استاندار کردستان به صدا درآمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha