۳۸۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد

تبریز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: ۲ هزار و ۱۲۵ پروژه عمرانی در بخش های مختلف با ۳۸۰ هزار میلیارد ریال هزینه کرد در ایام الله دهه فجر در استان بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا، جبارعلی ذاکری عصر سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش از این قرار بود که یک هزار و ۹۸۰ پروژه با ۲۴۵ هزار میلیارد ریال هزینه کرد افتتاح شود که با اضافه شدن سد قیز قلعه سی، طرح های بخش خصوصی و نهضت ملی مسکن، تعداد طرح ها و اعتبارات افزوده شد.

وی ادامه داد : استان از نظر تعداد طرح‌های عمرانی در رتبه یکم کشور قرار دارد و ظرف دو سه روز آینده از نظر حجم ریالی نیز رتبه آن مشخص خواهد شد.

هماهنگی با طرف آذربایجانی برای افتتاح سد قیزقلعه سی در حال انجام است

ذاکری با بیان اینکه سد قیزقلعه سی یکی از مگا پروژه‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر است گفت: این طرح با اعتبار ۵۰ هزار میلیارد ریال در شرف بهره‌برداری بوده و هماهنگی با طرف آذربایجانی در این زمینه در حال انجام است.

وی ادامه داد: این طرح عمرانی ۱۹ سال پیش آغاز شده بود که با تخصیص اعتبارات لازم آماده بهره‌برداری شده و در صورت اعلام آمادگی از سوی جمهوری آذربایجان، این طرح از سوی روسای جمهور دو کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

ذاکری گفت: همچنین طرح‌های بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در این ایام مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که از آن جمله می‌توان به صنایع فولادی در بستان آباد با سرمایه‌گذاری ۲۳ هزار میلیارد ریال و صنایع الکترونیکی با بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

وی افزود : در بحث نهضت ملی مسکن نیز پیش بینی ما بهره‌برداری از هفت هزار واحد مسکن بود که با تلاش بنیاد مسکن این تعداد به ۹ هزار واحد افزایش یافت.

۳۸ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی روستایی آماده بهره‌برداری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: یک هزار و ۴۷۹ پروژه روستایی با هزینه کرد ۳۸ هزار میلیارد ریال در ایام دهه فجر بهره‌برداری می‌شود.

ذاکری با بیان اینکه یک میلیون و یکصد هزار نفر از جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند و ۲ هزار ۷۲۷ روستا در استان دارای سکنه هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۰ روستا، بالای ۲۰ خانوار دارد، گفت: ۱۵۴ مورد از پروژه‌های اشاره شده در روستاها شاخص و مهم و با ۲۷ هزار میلیارد ریال آماده بهره‌برداری هستند.

۳۰ هزار هکتار پایاب سد تا پایان دولت سیزدهم بهره‌برداری می‌شود

ذاکری به اقدامات دولت در توسعه پایاب سدهای بهره‌برداری شده اشاره کرد و گفت: تاکنون پنج هزار هکتار شبکه پایاب سد در استان بهره‌برداری شده و تا پایان سال مالی جاری هشت هزار هکتار به این رقم اضافه می‌ شود.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که با ادامه روند فعلی، شبکه پایاب سدها را به ۳۰ هزار هکتار برسانیم.

ذاکری گفت: مدول دوم فاضلاب تبریز، فاز تکمیلی مخزن ۱۰۰ هزار متر مکعبی، ۱۴ پروژه برقی، ۲۱ پروژه گازی و ۱۳۵ پروژه ارتباطاتی و فناوری از جمله طرح‌های شاخص استانی است که آماده بهره برداری هستند.

وی گفت: تا عید امسال ۲۹۸ روستا تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرند و درصد برخورداری روستاهای استان به ۹۴ درصد می‌رسد.

اختصاص چهار هزار ۳۵۰ میلیارد ریال برای اتمام مسکن مهر در استان

ذاکری با بیان اینکه اتمام پروژه های مسکن مهر یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم است گفت: در ۶ ماه گذشته و با پیگیری‌ هایی که از وزارت راه و شهرسازی داشته‌ایم توانستیم چهار هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای این اتمام این پروژه ها تخصیص بگیریم.

وی ادامه داد: برای تکمیل پروژه‌های ناقصی که بالای ۷۵ درصد پیشرفت دارند یک هزار و ۳۰۰ میلیارد، برای تهیه و نصب آسانسور ۸۵۰ میلیارد ریال، برای محوطه سازی هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و برای آماده سازی مجموعه سنگرداغی در مراغه ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است که از محل صندوق ملی مسکن تامین خواهد شد.

اتصال راه آهن شرق به غرب مهم‌ترین پروژه حمل و نقلی استان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اتصال راه آهن شرق به غرب تبریز یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حمل و نقل استان است.

ذاکری ادامه داد: برای این طرح ۲۷ گزینه بررسی شد که در نهایت در اسفند ماه گذشته یک گزینه را مصوب و به راه و شهرسازی اعلام کردیم و در سفر رئیس جمهوری به استان جزو پروژه‌های اولویت‌دار معرفی شد.

وی گفت: این طرح شامل ۱۴.۵ کیلومتر تونل به صورت منقطع است و مانع توسعه شهری تبریز نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha