غربالگری سرطان ریه و معده به زودی در برخی استان‌ها انجام می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: غربالگری سرطان پستان و روده بزرگ که از سال‌های گذشته در کشور در حال انجام است توسعه می‌یابد و به زودی غربالگری سرطان ریه و معده در برخی استان‌ها که آمار مبتلایان در آن استان‌ها بیشتر است برای اولین بار انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا از وبدا، لیلا مؤدب‌شعار روز سه‌شنبه در همایش علمی کشوری برنامه ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان و روده بزرگ به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان در ستاد وزارت بهداشت، از بازنگری دستورالعمل تشخیص سرطان‌های دهانه رحم، روده بزرگ و پستان در کمیته‌های تخصصی و علمی خبر داد و اظهار داشت: این دستورالعمل به زودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت تصریح کرد: اکنون سرطان‌های پستان، روده بزرگ، ریه، پروستات و معده از جمله سرطان‌های شایع در کشور هستند که برنامه‌ریزی‌هایی برای تشخیص زودهنگام آنها انجام شده است.

وی با بیان اینکه این همایش برای نخستین بار در کشور با حضور مشترک مدیران حوزه سرطان معاونت بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود، اظهار داشت: نقش شما و همکاری‌های بین بخشی در تشخیص زودهنگام سرطان بسیار مهم است و نجات جان یک فرد و خانواده به آن بستگی دارد.

در این همایش همچنین، سایر متخصصان و صاحب نظران حوزه سرطان به ارائه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

ژ

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha