۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 85370273
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از یک هزار طرح بهزیستی در اصفهان افتتاح می‌شود

اصفهان – ایرنا - مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت: یک هزار و ۳۴۹ طرح همزمان با «دهه فجر» در حوزه‌های اجتماعی، اشتغال و توانبخشی ویژه مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بهزیستی اصفهان، ناصر چاووشی روز سه‌شنبه افزود: افتتاح یک هزار و ۳۰۸ طرح اشتغال، بهره‌برداری از ۲۸ مسکن و چند مجموعه شامل خانه کودک و نوجوان، مرکز مشاوره عمومی و تخصصی، روزانه توانبخشی و اقامتی میان مدت از جمله این طرح‌هاست.

وی اظهار داشت: همچنین ارائه خـدمات غربالگری بینایی و شـنوایی، مشاوره و غربال اضـطراب کودکان در این ایام‌ مبارک در تمام شهرستان‌های استان بصورت رایگان و ارائه خدمات مشاوره‌ای به نیازمندان با در نظر گرفتن «یاری برگ» انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی اصفهان افزود: برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر در بهزیستی استان ذیل شعار محوری «جشن ملی، مشارکت، آینده روشن» صورت می‌گیرد.

چاووشی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت، مسابقات ورزشی و فرهنگی ویژه مددجویان زیرپوشش و کارکنان، اهدای خون توسط کارکنان و برگزاری «میز خدمت» در واحدهای بهزیستی تمام شهرستان‌های استان دنبال خواهد شد.

در زمان حاضر بالغ بر ۱۳۲ هزار معلول، ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار و یکهزار و ۲۰۰ کودک بدسرپرست یا بدون سرپرست مؤثر در ۴۰ خانه کودک و نوجوان زیرپوشش خدمات مُستمر و غیرمُستمر بهزیستی استان هستند که بر این اساس اصفهان از نظر آمار و تنوع معلولان در کشور از رُتبه پنجم برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha