۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 85369348
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ قطعه کبک وحشی در منزل یک شکارچی در سنندج کشف شد

سنندج- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست سنندج گفت: ۱۰ قطعه کبک وحشی در منزل یک شکارچی سودجو توسط محیط بانان این شهرستان کشف و ضبط شد.

حسین اصلانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با اخذ حکم قضایی و تفتیش از منزل یک شکارچی سود جو، این ۱۰ قطعه کبک را کشف و ضبط کردند.

وی اضافه کرد: با بررسی و تحقیقات محرمانه و رصد کامل محل اختفا، یک شکارچی متخلف که اقدام به نگهداری و خرید و فروش پرندگان وحشی در مرکز نگهداری خود کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج ادامه داد: با اخذ حکم از مراجع قضایی و هماهنگی و همکاری لازم با پاسگاه و همکاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در تفتیش و بازرسی از محل مذکور تعداد ۱۰ قطعه کبک وحشی و ۱۰ قفس چوبی از متهم کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: عرضه، نگهداری و خرید و فروش پرندگان وحشی بدون اخذ مجوز از محیط زیست بر اساس قانون شکار و صید جرم است و با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha