۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 85369124
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گرامیداشت سیدابوالحسن مختاباد در خانه هنرمندان ایران

تهران- ایرنا- آیین یادبود سیدابوالحسن مختاباد (نجوا) روزنامه‌نگار و پژوهشگر فرهنگ و هنر همزمان با نخستین سالگرد درگذشت او در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، این مراسم در بدرقه نخستین سالگرد درگذشت سید ابوالحسن مختاباد، چهارشنبه- ۱۱ بهمن ماه- از ساعت ۱۸ در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

وی روزنامه‌نگار، هنرمند و پژوهشگر فرهنگ و هنر بود که سال ۱۳۴۸ متولد شد و بهمن ۱۴۰۱ چشم از جهان فروبست. مختاباد فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان روزنامه‌نگار در روزنامه همشهری آغاز کرد و در دو حوزه نقد کتاب و موسیقی فعال بود.

گرامیداشت سیدابوالحسن مختاباد در خانه هنرمندان ایران

مختاباد فعالیت صنفی را علاوه بر صنف روزنامه‌نگاران، در حوزه موسیقی با انتخاب به عنوان بازرس کانون پژوهشگران خانه موسیقی در سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و سپس در کنار سردبیری نشریه خبری این نهاد، در دوره‌های بعد به عنوان عضو (۱۳۸۳-۱۳۸۵) نایب رئیس (۱۳۸۵-۱۳۸۷) و رئیس هیات مدیره (۱۳۸۷-۱۳۸۹) این کانون انتخاب شد.

او همچنین دو دوره متوالی از سوی مجمع عمومی خانه موسیقی به عنوان بازرس اصلی این نهاد صنفی انتخاب شد و نهادینه کردن و برگزاری چند دوره کتاب و آلبوم سال خانه موسیقی از ابتکارات صنفی او به‌ شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha