۸ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۲۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85368588
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ادعای دفتر نتانیاهو: مذاکرات درباره تبادل اسرا سازنده بود

تهران- ایرنا- دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب درباره نشست روسای موساد و شاباک با مسئولان آمریکایی، قطری و مصری در پاریس درباره تبادل اسرا با حماس مدعی شد که این مذاکرات سازنده بوده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شهاب فلسطین، دفتر بنیامین نتانیاهو مذاکرات در پاریس را سازنده اعلام کرد اما در عین حال گفت که هنوز شکاف‌های بزرگی وجود دارد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، نشست پاریس به پایان رسیده و در مذاکرات پیشرفت حاصل شده است. در این دیدار، طرح آزادی اسرا در چند مرحله بررسی شد.

پیش‌تر رسانه‌های صهیونیستی از دیدار روسای موساد و شاباک رژیم صهیونیستی با مسئولان آمریکایی، قطری و مصری در پاریس خبر داده بودند.

بر اساس این گزارش، هدف از این مذاکرات، حرکت به سمت توافق جدید تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و حماس است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha