درمان آرتروز با لوسیون دانش‌بنیان ایرانی

تهران - ایرنا - یک شرکت دانش‌بنیان فعال در بخش دارویی با استفاده از توان متخصصان ایرانی، لوسیونی برای درمان سندرم مچ دست، آرتروز و دردهای مفاصل (تونل کارپال) تولید کرد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مسعود ره‌افروز مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آنا فارمد درمورد این دستاورد توضیح داد: این محصول دانش‌بنیان جهت درمان انواع درد آرتروز و دردهای مفاصل در نواحی گردن، زانو، ستون مهره ها، سندروم تونل کارپال مچ دست و همچنین درد مفاصل و تاندون ها که ناشی از عصب سیاتیک و گرفتگی های عضلانی- مفصلی در نقاط مختلف بدن است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: لوسیون دریفا (DORIFA) به صورت ریزمولکولی سریعا جذب عضله شده و خونرسانی عضله را افزایش می دهد. این لوسیون باعث ریلکس شدن عضله‌ها می شود و همین امر سبب کاهش فشاز بر روی نواحی اطراف اعصاب شده و کاهش اسپاسم و درد در آن نواحی را به دنبال دارد.

درمان آرتروز با لوسیون دانش‌بنیان ایرانی

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه لوسیون دریفا نمونه مشابه داخلی و خارجی ندارد، ادامه داد: سندروم مچ دست اغلب مورد جراحی قرار می گیرد و این امر علاوه بر هزینه سنگین جراحی معمولا یک سال بعد بازگشت دارد، اما با استفاده از لوسیون DORIFA (دوره مصرف دو ماه) این عارضه درمان می شود.

ره‌افروز خاطرنشان کرد: در بیماری سیاتیک، کاهش فشار بر روی سیستم عصب سیاتیک و کاهش اسپاسم عضله پیرامید بر روی این عصب، سبب روند کاهشی فشار بر روی این عصب شده و در نواحی گردن و کتف نیز با همین مکانیسم عمل می‌کند. همچنین در سندرم تونل کارپال باعث آزادی در حرکت عصب مدیان می شود.

وی یادآور شد: لوسیون دریفا به زودی به عنوان اولین محصول دانش‌بنیان ایرانی در سایت آمازون موجود می شود، تا به امروز این محصول به اقلیم کردستان، عراق، ‌افغانستان، گرجستان، ‌آلمان، کنیا، سوئد و ... صادر شده است.

این فناور همچنین گفت: این لوسیون درمانی، کاملا گیاهی بوده و بهبود دهنده و درمان کننده آرتروز گردن، زانو، ستون مهره‌ها، پاها، دردهای مفصل ناشی از سیاتیک، سندروم تونل مچ دست، انگشت‌ها و اسپاسم ها است.

ره‌افروز تصریح کرد: دراین لوسیون دانش‌بنیان برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر، روغن اصطرک و روغن کنجد با یکدیگرترکیب شده است؛ این دو روغن یا عصاره گیاهی، اسیدهای چرب طبیعی در ترکیبات خود دارند که در تسکین درد نقش موثری ایفا می‌کنند. در کنار این‌ها، آنزیم‌های سازنده کلاژن و الاستین نیز در ترکیبات پماد دریفا وجود دارد که باعث تقویت غضروف‌ها و نرم شدن مفاصل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha