هواناوهایی با قابلیت جدید به نیروی دریایی ملحق می‌شود

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه مسیر ارتقای توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش با قدرت ادامه دارد، گفت: به زودی هواناوهایی به نیروی دریایی ملحق می‌شود که توانمندی موشکی با برد بلند به آن‌ها اضافه شده است.

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی با اشاره به اصلی‌ترین ماموریت نیروی دریایی ارتش که حفظ و حراست از مرزهای آبی این کشور است، اظهار داشت: چندین نوع مرز آبی داریم. اول، آب‌های سرزمینی که همانند مرز خشکی است. دوم، مرزهای اقتصادی در دریا است که با آب‌های سرزمینی چسبندگی دارد و منطقه نظارت محسوب می‌شود؛ یعنی در آب‌های آزاد قرار گرفته است، کشور بر آن اشرافیت دارد و هیچ کشوری اجازه فعالیت اقتصادی در آن را ندارد. سوم، مرز اقتصادی انتهایی است که به شرایط قرارگیری سواحل ما بستگی دارد.

هواناوهایی با قابلیت جدید به نیروی دریایی ملحق می‌شود

وی درباره اینکه ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی برای اولین بار با ناوشکن تمام ایرانی دنا یک بار به دور کره زمین گردش کرد، افزود: این ناوگروه نماد اقتدار مردم، نظام و کشور بود. همانطور که فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) درباره ماموریت ناوگروه ۸۶ فرمودند، این ماموریت باعث شد وجهه بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان ارتقاء پیدا کند و همینطور ارزش سیاسی این ماموریت بیشتر از ارزش نظامی آن بوده است. این کار در حالی انجام شد که نه فقط کارشناسان داخلی بلکه کارشناسان خارجی نیز هنوز باور ندارند که ایرانی‌ها بتوانند ناوشکنی در این ابعاد ب