توسعه اقتصادی از مسیر رونق گردشگری می‌گذرد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکی از شاهراه‌های اصلی توسعه اقتصادی هر منطقه حرکت در مسیر گردشگری هدفمند و اصولی است.

امین علی‌پور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نیکشهر به لحاظ جغرافیایی و با توجه به قرارگرفتن در محور ترانزیتی و دروازه ورود به سواحل مَکُران از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است که با استفاده کامل از این ظرفیت خدادادی می‌توان تحول خوبی در منطقه ایجاد کرد.

وی ادامه داد: نیکشهر همه ساله مسافران نوروزی زیادی را پذیرایی و میزبانی می‌کند که به منظور خدمات‌رسانی مطلوب و بهتر از سال گذشته اولین جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی برگزار و مقرر شد تا بازارچه‌های موقت فروش صنایع‌دستی در این ایام دایر شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر طرح در حال احداث راه‌آهن با گذر از این شهرستان را فرصت بسیار خوبی در آینده برای جذب گردشگر قلمداد کرد و افزود: با توجه به تقارن نوروز امسال با ماه مبارک رمضان و نیز جایگاه والای ارزش‌های فرهنگی و مذهبی، برنامه‌های ویژه این ماه مبارک نیز با همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی می‌شود و مهمان‌نوازی مردمان این منطقه امسال با برپایی سفره‌های افطار به گونه‌‎ای دیگر به نمایش گذاشته می‌شود.

وی تاکید کرد: یکی از شاخصه‌های مهم توسعه هر منطقه توجه ویژه به مساله گردشگری است که نیکشهر از این ظرفیت به خوبی برخوردار بوده و با تقویت این مهم می‌توان به رونق منطقه و معیشت بومیان و معرفی بیش از پیش شهرستان و فرهنگ و آئین و سنن سیستان و بلوچستان کمک کرد.

علی‌پور تاکید کرد: مدارس، مساجد و نمازخانه‌های نیکشهر در ایام نوروز ساماندهی و تجهیز می‌شوند تا گردشگران و مسافران نوروزی ضمن استفاده از خدمات‌رفاهی بتوانند به مراسمات مذهبی و انجام فرایض دینی خود در ماه مبارک رمضان بپردازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha