استاندار خراسان شمالی: نامزدهای انتخابات وعده‌ غیرعملی ندهند

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه دادن وعده های غیرعملی از طرف نامزدهای انتخابات نمی‌تواند سبب مطرح شدن آنان شود گفت: نامزدهای انتخابات از تخریب یکدیگنیز خودداری کنند. 

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدرضا حسین نژاد روز چهارشنبه در همایش پیشگیری از وقع جرایم انتخاباتی استان اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا بسترها برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم شود و در این زمینه باید در عمل به جهاد تبیین رجوع و دستاوردهای نظام و دولت برای مردم تبیین و بازخوانی شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: در دوره گذشته انتخابات به ازای هر کرسی ۱۶ نفر نامزد وارد عرصه رقابت شدند اما این رقم در این دوره از انتخابات به ۲۲.۵ نفر به ازای هر کرسی رسیده است که نشان از پایبندی به نظام دارد.

شرکت در انتخابات دشمن را ناامید می کند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم در این همایش با بیان اینکه دشمنان تلاش دارند حضور در انتخابات را کمرنگ جلوه دهند گفت: دشمن به دنبال این است تا مردم در انتخابات حاضر نشوند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سبب ناامیدی و عصبانیت دشمن است.

وی افزود: برگزاری انتخابات سبب تقویت نظام جمهوری اسلامی است و بسیاری از امور با برگزاری انتخابات سامان می یابد.

امام جمعه بجنورد اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری،نامزدهای انتخابات باید به قانون عمل و از تخریب دیگران پرهیز کنند.

نامزدهای انتخابات به قوانین پایبند باشند

رییس کل دادگستری خراسان شمالی هم در این همایش گفت: دستگاه های اجرایی، نظارتی و قضایی با هماهنگی و هم افزایی، مقدمات اجرای برگزاری انتخابات را فراهم می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا براتی زاده اظهار کرد: ورود به عرصه انتخابات با رعایت قواعدی همراه و در این زمینه پایبندی به قانون الزامی است.

وی افزود: نامزدهای انتخابات و فعالان در این زمینه باید احترام به سایر داوطلبان، عدم تخریب دیگران و رعایت اخلاق را مورد توجه قرار دهند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سالجاری برگزار می شود.

خراسان شمالی با ۱۰ شهرستان دارای بیش از یک میلیون نفر جمعیت است که ۴۴ درصد از آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha